Hrvatice odradile Kamerun, evo kada igraju utakmicu odluke s Mađarskom

Hrvatske rukometašice pobijedile su reprezentaciju Kameruna s 24:15 (18:6) u drugoj utakmici druge faze natjecanja na Svjetskom prvenstvu i tako ostale u igri za plasman u četvrtfinale.

Kamerunke su postigle prvi pogodak na utakmici, ali je onda uslijedila serija izabranica Ivice Obrvana od 14:0, kojom je ostatak dvoboja pretvoren u rutinsko odrađivanje posla. Najveće zasluge za takav rasplet imala je vratarica Lucija Bešen koja je svojim obranama “izluđivala” kamerunske rukometašice. Hrvatska je na kraju prvog poluvremena imala prednost od 18:6.

Takav rezultatski rasplet omogućio je hrvatskom izborniku da u djelo sprovede svoju ideju o poštedi najeksponiranijh igračica te onih koje se vraćaju nakon dužeg izbivanja zbog ozljede. Iako su lošije odigrale drugo poluvrijeme na kraju sigurna pobjeda 24:15.

U zadnjem kolu grupne faze, koje je na rasporedu u ponedjeljak, Hrvatsku očekuje dvoboj s Mađarskom (18 sati) koji bi mogao biti odlučujući u borbi za plasman u četvrtfinale.

Hrvatskoj za prolaz dalje treba pobjeda protiv Mađarske u posljednjem kolu skupine I, ali i poraz Crne Gore od Švedske.