Karatisti Globusa osvojili šest medalja i osigurali tri plasmana na Europskom prvenstvu

Članovi Karate kluba Globus Čakovec-Mala Subotica osvojili su šest medalja na netom održanom Grand Prixu u Samoboru te ostvarili tri plasmana na Europsko prvenstvo.

Nakon trodnevnog turnira na kojem je nastupilo 1730 natjecatelja iz 24 države, Globusovci su osvojili tri srebra i tri bronce.

Srebro su osvojili: Tesa Balog (djevojčice 9-10 godina, -39kg), Aida Trstenjak (kadetkinje -47kg), Sven Strahija (kadeti -70kg).

Brončane medalje osvojili su: Dalia Šestak (djevojčice 9-10 godina, -35kg), Ervin Šoltić (dječaci 13-14 godina, -64kg), Laura Strahija (kadetkinje -61kg).

Plasman na Europsko prvenstvo, koje će se održati na Cipru, ostvarili su Aida Trstenjak, Sven Strahija i Nikola Topličanec. Unatoč odličnom nastupu i medalji, Laura Strahija nije se uspjela plasirati na EP i to za samo 0,2 boda.