Uvjerljivi Vatreni zabili četiri komada Grčkoj

U četvrtak navečer na Maksimiru je odigran prvi dvoboj Hrvatske i Grčke u dodatnim kvalifikacijama za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiji, a Vatreni su pružili odličnu partiju i ubilježili veliku pobjedu.

HRVATSKA – GRČKA 4:1 (3:1)
Doigravanje za SP 2018., prva utakmica.
Stadion Maksimir, Zagreb.

Sudac: G. Rocchi (Italija)

Strijelci: 1:0 – Modrić (13′ – 11m), 2:0 – N. Kalinić (19′), 2:1 – Papastathopoulos (30′), 3:1 – Perišić (33′), 4:1 – Kramarić (49′)

Žuti kartoni: Karnezis (11′), Zeca (21′), Bakasetas (79′)

Hrvatska: Subašić, Strinić, Lovren, Vida, Vrsaljko, Brozović, Rakitić, Perišić, Modrić (od 89′ Pašalić), Kramarić (od 82′ Vlašić), N. Kalinić (od 76′ Rebić). Izbornik: Z. Dalić.

Grčka: Karnezis, Tzavellas, Papadopoulos, Papastathopoulos, Maniatis (od 46′ Retsos), Tziolis, Samaris (od 62′ Tachtsidis), Zeca, Fortounis, Stafylidis (od 71′ Bakasetas), Mitroglou. Izbornik: M. Skibbe.

Hrvatska i Grčka sastale su se po sedmi put, u prvoj utakmici doigravanja za svjetsku smotru idućeg ljeta, a pred punim Maksimirom Vatreni su odradili odličan posao.

Izabranici Zlatka Dalića bolji početak vjerojatno nisu mogli ni zamisliti, s obzirom da je nakon 11 minuta grčki vratar Karnezis prekršajem zaustavio N. Kalinića, a kapetan Modrić mirno je realizirao kazneni udarac za 1:0.

Samo šest minuta poslije Strinić je prizemnom loptom s lijeve strane pronašao N. Kalinića, koji sjajnom reakcijom petom iz blizine šalje loptu u mrežu za 2:0.

Hrvatska je imala i šanse Lovrena i Perišića, da bi u 29. minuti Vida je pogrešku hrvatske obrane uspio u zadnji tren izbaciti u korner. Fortounis je ubacio, a najviši u skoku bio je Papastathopoulos za smanjenje rezultata na 2:1.

Vatreni su uzvratili na najbolji mogući način: u 33. minuti Vrsaljko je centrirao s desne strane, a Perišić na drugoj vratnici glavom “zakucao” za 3:1. Unatoč novim prigodama za Hrvatsku i dobrim obranama Karnezisa na udarce Kramarića i N. Kalinića, te Rakitićevom pokušaju iz daljine, s tim se rezultatom otišlo na odmor.

No, već u 49. minuti hrvatska je prednost porasla na 4:1. Tada su Vrsaljko i strijelac Kramarić kaznili veliku pogrešku grčke obrane.

Krenuli su Vatreni i po peti pogodak, ali je Karnezis vrlo dobrim intervencijama Kramarića pa Rakitića, a dvije su se lijepe šanse otvorile i Perišiću, no mreža se ipak nije zatresla.

S druge strane, Mitroglou je u tri navrata pokušao svladati hrvatskog čuvara mreže, ali se Subašić nije dao iznenaditi, a posebno se istaknuo sjajnom obranom u 90. minuti.

U drugoj večerašnjoj utakmici doigravanja, Švicarska je slavila 1:0 na gostovanju kod Sjeverne Irske, a uzvratna utakmica Grčke i Hrvatske na rasporedu je u Pireju u nedjelju, 12. studenoga, s početkom u 20:45 po hrvatskom vremenu.