1.HRL za žene: Ipak bez iznenađenja, Podravka slavila u Čakovcu

Rukometašice Zrinskog jučer su igrale odgođeni susret petog kola 1. HRL za žene protiv Podravka Vegete iz Koprivnice, u kojem su gošće na kraju slavile s 32:21. Rezultatska neizvjesnost trajala je prvih petnaestak minuta susreta kada su domaće rukometašice imale i najveću prednost od dva gola razlike (10:8). U tom periodu nisu realizirana i dva “zicera” kojima se mogla ostvariti i veća razlika. Gostujući trener Zlatko Saračević tada  na parket  šalje svoje najbolje igračice koje su serijom pogodaka vrlo brzo stvorile prednost i poluvrijeme je završeno s tri pogotka prednosti za koprivničanke, 12:15.

U nastavku susreta gostujuća ekipa  pojačala je  ritam i sredinom poluvremena već je bilo nedostižnih devet golova prednosti, 16:27. Na kraju, Podravka Vegeta slavila je  s 11 pogodaka razlike 21:32. Kod ekipe Zrinskog, koju su i jučer s klupe vodili Darinka Pavleković i Radovan Petek najefikasnija je bila Lea Vukojević sa 7 postignutih golova, 4 je postigla Ena Car, 3 Ana-Maria Gavrić, po 2 gola Viktorija Šestak i Dora Pajić, dok su se sa po jednim postignutim pogotkom u strijelce upisale Lana Blagus,Melani Balić Karla Mihalković. Ne smijemo zaboraviti spomenuti i odličnu Martu Kozjak na golu domaće ekipe s deset obrana, dok je jednu upisala i mlada Dora Potočnjak.

Rukometašice Zrinskog, ovog petka, 8. studenog čeka novi prvoligaški ispit, kada im u 20 sati u u dvoranu Graditeljske škole u Čakovcu u goste dolazi ekipa RK Umag, protiv koje vjerjemo i da će se na tribinama okupiti više od stotinjak gledatelja koliko ih je bilo na utakmici protiv Podravka Vegete, jer svojim igrama i zalaganjem mlada ekipa čakovečkih rukometašica to svakako zaslužuje.