Utorak, 16 travnja, 2024

KOŠARKA: Patrik Jambrović vrlo dobar u dresu Hrvatske na Univerzijadi u Napulju

Iako se u Hrvatskoj nije previše pratila ovogodišnja 30. Univerzijada koja je održana u talijanskom Napulju, ona je okupila puno kvalitetnih sportaša u velikom broju sportova iz cijelog svijeta.

Među hrvatskim studentskim reprezentativcima sportašima bio je i međimurski košarkaš Patrik Jambrović koji trenutačno igra za KK Zabok. Nakon dužeg vremena tako je opet jedan Međimurac zaigrao za hrvatsku košarkašku reprezentaciju seniorskog uzrasta.

Dobro je iskoristio dobivenu minutažu, ali nažalost Hrvatska nije uspjela ući u četvrtfinale (koban je bio poraz protiv Latvije u susretu u kojem su naši 3 minute pri kraja imali +11). Latvijci su do kraja uspjeli napraviti velike preokret i slaviti sa čak +5 koševa razlike. Nekako poznati scenarij kada je hrvatska košarka u pitanju!? U tom susretu Jambrović je odigrao zapaženu rolu i postigao 13 koševa, bio treći strijelac i među najboljima u našem sastavu.

Na kraju su naši zauzeli 10. mjesto. Hrvatska je turnir završila s tri pobjede i tri poraza. Najprije je pala Rusija, zatim smo u zadnjim minutama utakmice izgubili od Latvije te dan kasnije od Argentine što nas je svrstalo u borbu za plasman od 9. do 16. mjesta.

Potom su naši košarkaši studenti svladali Meksiko i domaću Italiju te nam je u borbi za 9. mjesto dodijeljena Finska.

Nakon odlične prve četvrtine, igra Hrvatske je u drugoj stala te se na poluvrijeme odlazi s 39:31 za Finsku. Posljednju je četvrtinu Hrvatska dobila s +5, no ipak nije bilo dovoljno za pobjedu, Finci su stigli do 9. mjesta, a naši su deseti.

Još je jednom najbolji student-košarkaš bio David Škara s 20 poena i 9 skokova, a Mateo Čolak je dodao 16 poena uz 6 skokova. Po 10 poena su ubacili Ivan Vučić i Patrik Jambrović, objavio je HKS.