Incident u Novskoj dogodio se poslije sučevog zvižduka, a glavnu ulogu imao je Brazilac Diego Armando koji je krenuo u obračun s domaćim nogometašima. O tom slučaju raspisali su se gotovo svi hrvatski mediji.
Nakon svega, oglasio je i spomenuti Brazilac koji je izrazio žaljenje te se ispričao za već spomenutu situaciju.
– Ovom prilikom se ispričavam zbog loše reakcije nakon utakmice. Normalno je da čovjek reagira na naguravanja i vrijeđanja koja su se događala tijekom cijele utakmice. Priznajem da sam pogriješio i to mnogo. Svašta sam prošao ovdje u klubovima i ni sad mi nije jasno kad protivnici rasistički komentiraju mene ili mi spominju obitelj. To se događa svaki put kad izađem na teren, samo radi onoga što volim, a to je igrati nogomet. Moja kultura i moja duša to teško prihvaćaju, ne razumijem zašto ljudi ovdje toliko koriste te rasne akcije bez razloga. U sebi često držim tugu i bijes. Nažalost, nisam mogao pomoći klubu i sada se iskreno ispričavam svima u klubu na svojoj reakciji, a posebno predsjedniku i treneru te svim navijačima NK Međimurec. Iznad svih – Međimurec, poručio je Brazilac Diego.







