EHF EURO 2020: Hrvatice pobijedile svjetske prvakinje, Paula Posavec zabila dva pogotka

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija je večeras pobijedila aktualne svjetske prvakinje, reprezentaciju Nizozemske s rezultatom 27:25.

Iako su Nizozemke bile favoritkinje uoči utakmice, Hrvatice su pokazale pravu borbu i izborile drugu pobjedu u skupini C.

Nakon prvog poluvremena, naše rukometašice su gubile rezultatom 13:14, no u drugom djelu su preokrenule i odnijele vrijednu pobjedu rezultatom 27:25.

Naša Međimurka Paula Posavec je dala veliki doprinos pobjedi zabivši dva pogotka u prvom poluvremenu, za 1:1 i 3:1.

U prvom kolu naše djevojke su pobijedile Mađarsku rezultatom 24:22. Sada se nalaze na prvom mjestu skupine C. U posljednjem kolu igraju protiv rukometašica Srbije, 8. prosinca s početkom u 18:15.