Hrvatska junetina Udruge Baby Beef ušla u prvi hrvatski trgovački lanac

Od ovog tjedna Hrvatska junetina Udruge Baby Beef je i na policama prvog domaćeg trgovačkog lanca. Naime, Udruga tovljača junadi Baby Beef potpisala je partnerski ugovor za korištenje njihovog branda Hrvatska junetina s trećim trgovačkim lancem, ovaj put s KTC-om. Nakon Spara/Interspara i Kauflanda, Hrvatska junetina se počinje prodavati u prodavaonicama ovog hrvatskog obiteljskog poduzeća.

„Jako smo zahvalni Sparu jer nas je prvi prepoznao; Kauflandova podrška je iznimno kvalitetna; no baš smo zadovoljni što sad ulazimo i u hrvatski lanac. KTC je zdrava, obiteljska tvrtka s kojom dijelimo puno zajedničkih vrijednosti, a siguran sam kako ćemo dugo i uspješno zajedno poslovati. Ovo je još jedan dokaz kvalitete našeg mesa koje je daleko svježije i kvalitetnije od uvoznog“, izjavio je Darko Celovec, predsjednik Udruge Baby Beef.

Također, naglasio je da cilj Udruge i dalje ostaje isti, a to je proizvodnja junećeg mesa najbolje kvalitete namijenjene domaćim kupcima, ali i gastronomski zahtjevnim stranim tržištima. Udruga tradicionalno izvozi u Italiju i Libanon, a nedavno su otvorena tri nova izvozna tržišta: Crna Gora, Kosovo i Srbija. Pri kraju su i procedure za četvrto novo izvozno tržište – Irak.

D. Celovec navodi kako su im se javili partneri iz Iraka, koji su zainteresirani za uvoz hrvatske junadi, a trenutno se radi na dobivanju potrebnih certifikata za izvoz. „Svaka država ima svoje zahtjeve i sustav koji se mora poštivati i pravila koja se trebaju ispuniti. Partner iz Iraka želi tovariti jedan brod junadi mjesečno i taj je posao sasvim izvjestan čim se dobiju certifikati“, objašnjava predsjednik Udruge. Osim toga, Udruga je zajedno s Hrvatskom gospodarskom komorom počela pripremati izvoz na tržišta Kine i Turske.

O Udruzi Baby Beef:

Udruga Baby beef okuplja blizu 300 tovljača junadi što čini 90 posto sektora tovnog govedarstva. Članovi udruge uzgoje oko 120.000 junadi godišnje i ostvare više od milijardu kuna prihoda. Oko 50 posto proizvodnje izvozi se kroz prodaju žive stoke za zemlje Bliskog Istoka i putem prodaje mesa za Italiju.

Ostavi komentar

Povezani članci

Ostanimo povezani

49,208FanoviLajkaj
608SljedbeniciSlijedi
0PretplatniciPretplatiti

NAJNOVIJE