Veliko finale kupa Rudar-Polet, odigrano pretkolo i dva susreta ‘novog’ kupa

U finalu Kupa MNS-a za sezonu 2019./2020. igraju hrvatski trećeligaši Polet iz Svetog Martina na Muri i Rudar iz Murskog Središća. Nakon Polet, sigurnu pobjedu pred velikim brojem gledatelja (gotovo tisuću) u Jurovcu je protiv domaćeg Brastva finale sigurnom pobjedom osigurao i Rudar.

Gosti iz Murskog Središća već u prvom poluvremenu odveli su utakmicu “na svoj mlin”. Na pogon Nina Patafte imaju dva pogotka prednosti. Bivši nogometaš Međimurja pokazao je svoje nogometna znanje, a u strijelce se upisao u 11. i 42. minuti. U drugom dijelu vidjeli smo još jedan pogodak Rudara. U 57. minuti konačnih 0:3 postavio je slovenski interancionalac Arpad Vaš.

Dogovorom klubova igraju se dvije finalne utakmice, a ne samo jedna 5. kolovoza. Znači, prva utakmica igra se 8. kolovoza od 17:30 u M. Središću, a uzvrat je u Svetom Martinu na Muri na blagdan 15. kolovoza.

Pretkolo i 1. kolo “novog” kupa

U subutu je u Donjoj Dubravi službeno započela i nova sezona 2020./2021. gdje je odigran prvi susret pretkola “novog” kupa koji se igra po novoj formuli, bez nositelja, a u susretu Dubravčana i Pušćina s 3:1 slavio je domaćin. U nedjelju su odigrani i preostali susreti pretkola.

Napredak – Sloboda (M) 0:3 (Culjak, Kovač 2x)

Napredak: Mađarić, Cilar, Hutinec, Tkalec, Mađarić, Šantl, Goričanec, Turk, Govedić, Vrtarić

Sloboda (M): Cerovec, Hadeljan, Železnjak, Culjak, Goričanec, Sanjković, Kovač, Goričanec, Dovečer, Matjačić, Matulin

Drava (K) – NŠ Međimurje Čakovec 5:0 (Kovačević, Kovačević Mar., Ferenčak, Đurin, Kaniški)

Drava (K): Martinčević, Carević, Kovačević, Škerbić, Jakup, Ferković, Ferenčak, Kovačević, Ožvald, Kregar

NŠ Međimurje Čakovec: Ujlaki, Špoljarić, Grabar, Vrbanec, Vadlja, Vidović, Kralj, Mekovec, Petković, Novak, Kosalec

Mladost (S) – Draškovec 1:5 (Kočila – Balent 2x, Fodor, Pejić, Marić)

Mladost (S): Horvatić, Đurašin, Gojnik, Živčec, Kodba, Medlobi, Vurušić, Kočila, Murković, Jambrović

Draškovec: Fodor, Varga, vadas, Repalust, Radiković, Varga, Marić, Fodor, Balent, Pejić, Lipić

Trnovec – Jadran 5:1 (Kosec 2x, Novoselec 2x, Drk – Kranjčec)

Trnovec: Križaić, Vincek, Novoselec, Fegeš, Flac, Kosec, Šincek, Drk, Jurman, Pintarić, Jarić

Jadran: Novak, Lesjak, Golik, Hrastić, Kranjčec, Friščić, Vuk, Štampar, Novak, Kresinger, Levačić

Pobjeda (GH) – Drava (DM) 4:0 (Lončarić, Trajbar 2x, Kresinger)

Pobjeda (GH): Senčar, Kovač, Ceilinger, Hanžeković, Lončarić, Kregar, Hrušoci, Debelec, Dreven, Fuček

Drava (DM): Pongrac, Legin, Mihalic, Balent, Kovaček, Legin, Hošnjak, Igrec, Malek, Kos, Bartolić.

Osim ovih utakmica odigrane su i dvije unaprijed odigrane utakmice 1. kola.

Dvjestotinjak gledatelja pratilo je susret između Venere i Dinama (D). Poveli su gosti u 27. minuti preko Krznara.

U drugom dijelu slijedi preokret domaćina pogocima Levačića i Ovčara. Gosti se prijevremenog poraza spašavaju u 93. minuti kada im nadu za prolazak dalje donosi Krznar svojim drugim pogotkom.

U lutriji udaraca s jedanaest metara bolje su se snašli domaći. Za domaće su zabijali Tomašić, Novak, Mihalić, Toma i Šenji, dok su kod gostiju uspješni bili Petak, Kudumija i Kokot, a udarac s bijele točke promašio je dvostruki strijelac Krznar.

Venera – Dinamo (D) 7:5 (11 m) 2:2 (0:1)

Venera: Perčić, Toma, Tomašić, Ovčar, Šenji, Levačić, Horvat, Hudoletnjak, Glavina, Mihalić, Novak

Dinamo (D): Valentić, Kudumija, Krznar, Dominić, Kokot, Petak, Jakšić, Malenović, Novak, Drožđek, Šegović

U drugom susretu Otok je na domaćem terenu poražen od Galeba s 1:3.

1. kola Kupa MNS-a 2020./2021. igra se 5. kolovoza s početkom u 17:30.

Parovi:

Mihovljan: Sloboda – Hajduk (Š)

Donja Dubrava: Dubravčan – Omladinac (DS)

Strahoninec: Strahoninec – Zasadbreg

Donji Kraljevec: Kraljevčan ’38 – Jedinstvo (GM)

Donji Koncovčak: Donji Koncovčak – Graničar (K)

Dekanovec: Mladost – Sloboda (S)

Odigrane utakmice: Venera – Dinamo (D) 7:5 i Otok – Galeb 1:3.

Utakmice: Ivanovec: Mladost – Polet (SMnM) i Peklenica: Plavi – Rudar odigrat će se naknadno.