Antonia Ružić sjajnim nastupom izborila četvrtfinale!

Nakon što je jučer izborila prvu pobjedu u singlu na turniru u engleskom Edgbastonu, Antonia Ružić danas je slavila u osmini finala.

Njezina suparnica u drugom kolu turnira ITF World Tennis Toura koji se igra u dvorani na tvrdoj podlozi (nagradnog fonda 40 000$), bila je Ranah Akua Stoiber, 659. igračica na WTA listi.

Krenula je mlada Orehovčanka puno bolje te za samo 30 minuta ‘uzela’ prvi set sa 2:6. No, Britanka uzvraća istom mjerom te za 49 minuta rezultatom 6:2 izjednačava u setovima (1:1). Mirniju ruku i više koncentracije u trećem setu zadržala je najbolja međimurska tenisačica te slavila s 4:6 za konačnih 1:2 u setovima. Na putu do pobjede i novog četvrtfinala zabila je dva asa uz 62% pogođenog prvog servisa.

U četvrtfinalu će igrati protiv bolje iz dvoboja između gruzijske tenisačice Mariam Bolkvadze i švedske tenisačice Kajse Rinaldo Persson.