Uvjerljiva Antonia Ružić izborila polufinale turnira u Njemačkoj

Antonia Ružić ovog tjedna nastupa na ITF-ovu turniru tenisačica u njemačkom Darmstadtu (nagradnog fonda 25 000 dolara) te je u tri dana nanizala tri pobjede i danas izborila polufinale.

Orehovčanka je u prvom kolu bila jača od domaće igračice s pozivnicom, Gine Feistel, sa 6:3, 6:3. Jučer je svladala 473. igračicu svijeta, Latvijku Kamillu Bartone koja joj je kod Antonijinog vodstva predala nakon 6:3 i 1:0.

Suparnica našoj međimurskoj tenisačici u današnjem meču bila je Čehinja Anna Siskova, 238. igračica svijeta. Prvi set je Tonka uzela nešto brže sa 6:2 nakon 43 minute, da bi pobjedu uzela u drugom setu nakon još 53 minute igre i rezultatom 6:4.

Ovo je još jedan veliki korak bliže kvalifikacijama US Opena, a u borbi za finale Tonku čeka 368. igračica svijeta, Španjolka Jessica Bouzas Maneiro.