Međimurske lige Međimurske novine (1. kolo): Visoki rezultati i tri odgode na startu

Davor Vidović Hodošan 1
Davor Vidović, Hodošan 1

Započela je nova sezona Međimurskih stolnoteniskih liga Međimurske novine u kojima nastupa 68 ekipa svrstanih u 7 liga, prvoj s 8 i ostalih 6 s po 10.

Na velikoj  većini utakmica prvoga kola su postignuti visoki rezultati, tek su se na njih 10, računajući 1 neriješeni ishod, vodile ravnopravne borbe, dok su 3 utakmice odgođene i odigrat će se naknadno. Najmanje neizvjesnosti je bilo na 3 odigrane utakmice 1. lige, gdje je ždrijeb odredio međusobne susrete ekipa koje su se u prošloj sezoni borile za pozicije na vrhu protiv onih koje su trebale ispasti te Nedelišća 1, koji se plasirao iz 2. lige.

Zabilježene su 3 maksimalne pobjede od kojih je najglasnije odjeknula ona u 2. ligi u kojoj je pojačani Hodošan 1, s Paulom Markati, Sašom Suhodolčanom i Davorom Vidovićem deklasirala Putjane 2 MLD s vrlo respektabilnim sastavom u kojemu su igrali Rino Megla, Tomislav Koprivec, Damir Lehkec i Tomislav Babić.

Iznenađujuća je i pobjeda djevojaka iz ZEN-Šenkovca 3 u gostima kod u prošloj sezoni prvoligaša. Od šoka zbog ispadanja iz 2. lige očito se još potpuno nisu oporavili igrači Lopatinca 2, koji su izgubili od novajlije u 3. ligi ZEN-Šenkovca 4, a da računaju na visok plasman pobjedama su nagovijestili ŠŠK Čak, Čakovec 2 i Zasadbreg. U 4. ligi već na startu je odigran derbi znanaca iz 5. lige u prošloj sezoni Goričana 3 i Kos-Kotoribe 4, koji su dobili pojačani Gorčenci, borbu za vrh i povratak u 3. ligu je pobjedom najavilo Draženom Novakom pojačano Nedelišće 2, a visoko kotira i Čakovec 5, u prošloj sezoni treće plasirani.

Žestoka konkurencija se očekuje u 5. i 6. ligi, u kojima su u prvom kolu slavili favoriti, a velika neizvjesnost u 7. ligi, gdje su pobjedom u gostima kod favoriziranoga Lopatinca 4 u 1. kolu iznenadili klinci iz Kos-Kotoribe 5, uz tricu Dine Sovića za Kotoripčane.

Dino Sović Kos-Kotoriba 5
Dino Sović, Kos-Kotoriba 5

REZULTATI

  1. LIGA

Mihovljan 2 – Mihovljan 3 Prima biro       1:9

Kos-Kotoriba 2 – ZEN-Šenkovec 2           1:9

MSTC Čakovec 2 – Nedelišće 1               8:2

Putjane Brid – HE-DRA 1                           odgođeno

 

  1. LIGA

Hodošan 1 – Putjane 2 MLD                 10:0

Mala Subotica 1 – Goričan 1                     3:7

HE-DRA 4 – GSTK Prelog 1                      6:4

Lopatinec 1 – ZEN-Šenkovec 3                4:6

Donji Kraljevec 2 – Kos-Kotoriba 3           odgođeno

 

  1. LIGA

ZEN-Šenkovec 4 – Lopatinec 2                6:4

GSTK Prelog 2 – Hodošan 2                     8:2

Čakovec 2 – Čakovec 4                              6:4

Čakovec 3 – Zasadbreg 1                          3:7

ŠŠK Čak – USTA Belica 1                         8:2

 

  1. LIGA

Putjane 3 – Nedelišće 2                             3:7

HE-DRA 2 – Mihovljan 5                            6:4

Mihovljan 4 – Čakovec 5                            2:8

Goričan 3 – Kos-Kotoriba 4                        6:4

Lopatinec 3 – Dragoslavec Breg           10:0

 

  1. LIGA

USTA Belica 3 – USTA Belica 2               3:7

Čakovec Rozika biro – Sveta Marija 1      6:4

Putjane 7 – Putjane 4                                 2:8

Goričan 2 – Donji Kraljevec 1                    2:8

ZEN-Šenkovec 5 – Donji Vidovec 1         7:3

 

  1. LIGA

GSTK Prelog 3 – Donji Vidovec 2 3:7

Goričan 4 – Goričan 5                                 3:7

Čakovec 6 – HE-DRA 3                              1:9

Putjane 5 – Mala Subotica 2                      5:5

Nedelišće 3 – Donji Vidovec 3                  3:7

 

  1. LIGA

Mihovljan 6 – Zasadbreg 2                         6:4

Lopatinec 4 – Kos-Kotoriba 5                    4:6

Sveta Marija 3 – Sveta Marija 2                 0:10

GSTK Prelog 4 – GSTK Prelog 5              1:9

Kos-Kotoriba 6 – Čakovec Stara Vaga     odgođeno

Autor: Franjo Flac

Ostavi komentar