Hodošan će od sljedeće sezone igrati u nižem rangu natjecanja

Stolnotenisačice Hodošana u 16. su kolu bile domaćin trećeplasiranom Varaždinu i očekivano doživjele visok poraz.

Varaždin je slavio sa 4:1. Gošće su nastupile s dvije mlađe igračice, Kovaček i Vukelić, te aktualnom hrvatskom prvakinjom Petek. Jedinu pobjedu za Hodošan ostvarila je Markati svladavši Vukelić s 3:0, dok su Varaždinke sve ostale susrete slavile u tri seta.

Ovim porazom Hodošan je potvrdio da će sljedeće sezone igrati u rangu niže.

Nema više mnogo dvojbi u Superligi stolnotenisačica, a ona glavna je tko će biti posljednja ekipa koja će izboriti doigravanje. Iz kola u kolo tri ekipe vode borbu za to četvrto mjesto, a nakon 16. kola Tis je opet na poziciji koja vodi u doigravanje (9-7). Isti omjer pobjeda i poraza ima i petoplasirana Pula, dok Mladost Petrinja ima 8-8.

Raspored do kraja je sljedeći, Tis dočekuje Aquaestil i Mladost iz Petrinje, Pula ide u goste kod Bjelovara i dočekuje Aquaestil, a Mladost (P) dočekuje Vrsar i gostuje kod Tisa. Ukoliko ne bude iznenađenja dilemu će riješiti dvoboj Tisa i Mladosti (P) u posljednjem kolu. U prvom njihovom susretu Petrinjke su slavile sa 4:2. Također, nakon 16. kola definitivno je potvrđeno da će Hodošan od sljedeće sezone igrati u nižem rangu natjecanja. Do kraja su preostala dva kola, a Bjelovar ima nedostižnu prednost. Vrsar se već ranije oprostio od superligaškog društva. Pula se lako obračunala s Mladosti, četiri meča i jedan izgubljeni set. Zagrepčanke su nastupile bez Cakol, a domaća ekipa je to iskoristila i upisala uvjerljivu pobjedu. Tis je nove bodove upisao na domaćem terenu svladavši Bjelovar sa 4:1. Jazbec je s 3:0 bila bolja od Malešević, a Arapović je u pet setova (-6, 8, -7, 9, 5) svladala Ramić. Smanjila je Basić pobjedivši Bardač (-11, -8, 5, 4, -9), ali to je bilo sve od gostujuće ekipe. Par Jazbec i Skočilović je s 3:1 bio boji od Ramić i Basić, a konačnih 4:1 postavila je Jazbec svladavši Ramić (3:0). Ekspresni susret igrao se u Vrsaru gdje je istoimeni domaćin poražen od Aquaestila (4:0). Sva četiri susreta odrađena su u tri seta. Gotovo identično je bilo u Zarebu gdje je Dr. Časl svladao Mladost iz Petrinje. Gošće su nastupile bez Franović, Zajec i Vrančić, od standardnijih nastupila je jedino Marinić, dok su priliku dobile Ramušćak i Barać.

Rezultati:

Hodošan – Varaždin 1:4 I. Kovač – Petek 0:3 (4:11, 5:11, 4:11/, L. Kovač – Kovaček 0:3 /4:11, 1:11, 1:11, Markati – Vukelić 3:0 /11:2, 11:7, 11:6, I. Kovač/Markati – Petek/Vukelić 0:3 /7:11, 4:11, 2:11/, I. Kovač – Kovaček 0:3 /4:11, 1:11, 7:11/, sudac: Mladen vidović, Mihovljan), Pula – HASTK Mladost 4:0, TIS – Bjelovar  4:1, Vrsar – Aquaestil 0:4, Dr. Časl – Mladost Petrinja 4:0

Parovi 17. kola, subota 24. ožujka – u 11 sati: TIS – Aquaestil, HASTK Mladost – Varaždin; u 17 sati: Mladost Petrinja – Vrsar, Bjelovar – Pula; nedjelja 25. ožujka u 11 sati: Dr. Časl – Hodošan.