5.6 C

Zrinskice neočekivano poražene, Čakovec i Prelog bez bodova na gostovanjima

Jučerašnja subota nije bila uspješna za međimurske rukometne klubove. Zrinskice su poražene u Zelini, rukometaši Čakovca u Vidovcu, dok su Preložani ostali bez bodova u Dugom Selu.

Rukometašice Zrinskog jučer su u 23. kolu 1. HRL za žene gostovale kod posljednjeplasirane Zeline i upisale neočekivan poraz.

Već na samom početku susreta Zelina je bolje krenula i u šestoj minuti vodila 4:1 da bi na predah domaće rukometašice otišle sa 16:11. Početkom drugog dijela Zrinskice nešto odlučnije, dolaze do minus četiri nakon čega slijedi velika serija Zeline pa utakmica završava 30:23.

Najefikasnija kod Zrinskica bila je Maja Martinčević sa šest pogodaka iz šest pokušaja.

– Ekipa domaćina bolje je otvorila utakmicu i vrlo brzo stekla osjetnu prednost koju je sačuvala do samog kraja utakmice. Trener Buvač pokušavao je promjenama preokrenuti utakmicu, ali nije uspio. Čestitamo Zelini na zasluženoj pobijedi, poručili su iz kluba.

Za Zrinski su nastupile: Marta Kozjak (4/33), Sonja Makarova (0/1), Dora Car (1), Monika Pratljačić (2), Anja Balent (2), Maja Martinčević (6, 3-7m), Ema Balaško, Melani Balić (2), Ira Resman (3), Lana Bartolić, Sara Krizmanić (1), Lana Blagus, Nina Siročić (4), Viktorija Rebernik, Hannah Vuljak (2, 1-7m), Karla Zanjko.

Zrinskice su trenutno na devetom mjestu te u sljedećoj utakmici kod kuće dočekuju ekipu Bjelovara.

Čakovčani bez bodova u Vidovcu

Rukometaši Čakovca u 25. kolu 1. HRL Sjever gostovali su u Vidovcu te upisali poraz 28:24.

Utakmica je započela dosta izjednačeno, da bi se domaćini u 15. minuti odlijepili na četiri razlike (9:5). No, uslijedila je serija pogodaka čakovečkih rukometaša koji u 22. minuti poravnavaju na 11:11. Utakmica je bila puna uspona i padova pa se Vidovec krajem prvog dijela ponovno diže i završava prvu dionicu s plus četiri (17:13).

Vidovec početkom drugog poluvremena ulazi u dobru seriju pa dolazi čak do plus sedam, prednost koju Čakovčani u 56. minuti smanjuju samo na dva pogotka. Na kraju ipak gostujući poraz 28:24.

Čakovec: Škrobar (3), Hozjan (4), Antunović (4), Tkalčec T. (1), Kranjec (3), Varšić, Zvonarek (2), Vuković, Korent, Horvat V., Horvat E., Pavlic (1), Ćuk (3), Kupec, Jurisak, Ude Tkalčec (3).

Čakovec je trenutno šesto plasirana momčad lige.

Poraz Preložana u Dugom Selu

Preložani su gostovali u Dugom Selu gdje su poraženi rezultatom 36:29.

Preloški rukometaši su poveli i vodstvo držali do 14. minute kada gube prednost. Ponovno je uspijevaju vratiti, nakon čega je uslijedila izjednačena borba. Domaći rukometaši ipak preuzimaju inicijativu i poluvrijeme završavaju s prednošću od dvije razlike (16:14).

Iako su Preložani i u drugih pola sata uspjeli preokrenuti rezultat pa tako i voditi sve do 41. minute kada je rezultat bio 21:22, nažalost uslijedio je pad u igri kojeg više nisu mogli pratiti do kraja utakmice koja završava 36:29.

Prelog: Matijević, Zrna P. (1), Vlašić, Horvat, Bucat (3), Krobot, Hozjak (4), Toplek (6), Mikec (4), Novak (4), Zrna, Zadravec (6), Šestan (1), Levačić.

Prelog je trenutno 13. momčad lige s 10 bodova, jednako kao posljednjeplasirana Viro – Virovitica i s tri boda manje od Vidovca.

U posljednjem kolu, Čakovec dočekuje momčad križevačkog KTC-a, dok je Prelog domaćin vodećoj momčadi Osijeka.