Hrvatske rukometašice na predah odlaze s +10, sestre Posavec zabile tri pogotka

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u drugom kolu skupine G Svjetskog prvenstva u Španjolskoj igra protiv reprezentacije Paragvaja. Rezultat nakon prvih 30 minuta je 5:15 za Hrvatsku.

Pomalo nervozan ulazak naših reprezentativki u utakmicu pa prvi pogodak, nakon nekoliko promašaja, stiže u 4. minuti kada zabija naša Paula Posavec. Dojam je da su naše cure igrale pomalo izvan ritma pa su prvi pogodci padali uglavnom iz tranzicije. Na početku dobra i agresivna obrana Paragvaja te je rezultat nakon 10 minuta bio mršavih 2:2.

U 12. minuti izbornik Šoštarić počinje s izmjenama pa u igru ulazi Stela Posavec. Prednost je vraćena u 14. minuti vezanim pogodcima naših reprezentativki. Individualna razlika u kvaliteti bila je jednostavno prevelika pa Hrvatska nastavlja povećavati prednost. U 19. minuti za prednost od 3:8 svoj drugi pogodak je iz kontre zabila Paula Posavec.

Igra Paragvajki nastavlja konstantno padati te je njihov izbornik prisiljen zvati time-out koji nije urodio plodom. Stela Posavec odličnim driblingom u 25. minuti zabija svoj pogodak te povećava hrvatsku prednost. Tek nakon 14 minuta bez pogotka Paragvajke uspijevaju zabiti.

Prvi dio je završio rezultatom 5:15 za Hrvatsku.

Paragvaju je ovo tek četvrti nastup u povijesti na svjetskim prvenstvima, radi se o južnoameričkoj reprezentaciji čija najbolja igračica je svakako kapetanica Marizza Faria. Pobjeda protiv Paragvaja bila bi prije svega bila važna zbog povratka samopouzdanja ususret trećem kolu protiv Japana.