Sestre Posavec u Europi: U ‘dvoboju’ najboljih međimurskih rukometašica slavila Paula!

Sestre Stela i Paula Posavec iz Strahoninca, naše najbolje rukometašice, protekle su subote odmjerile snage na suprotnim stranama EHF Europske lige.

U petom kolu skupine C susrele su se ekipe poljskog MKS-a Lublina čije boje brani Stela te rumunjske ekipe CS-a Gloria Bistrița-Năsăud u čijim je redovima njezina sestra Paula.

Odlučnije su krenule rukometašice Glorije koje su nakon prvih 30 minuta imale uvjerljivih šest golova prednosti (12:18). Stelina ekipa nije posustajala pa u 51. minuti dolazi do obećavajućih 23:24, no to je bilo sve. Rumunjska ekipa diže ritam te slavi 26:29 čime je, i dalje neporažena, osigurala prvo mjesto skupine, dok je Stelina ekipa koja je ujedno i doprvak poljskog prvenstva, izgubila šansu za prolaz u četvrtfinale.

Stela je zabila tri pogotka te upisala jednu asistenciju, dok je Paula zabila jedan pogodak.

Naravno, za međimurske rukometašice ovo je bio dvoboj samo na papiru, a mi im želimo još puno sportskog uspjeha!