15 C
Petak, 19 travnja, 2024

Čakovec upisao osmu uzastopnu pobjedu, Prelog tijesno poražen

Rukometaši Čakovca jučer su u sklopu 22. kola 1. HRL Sjever upisali domaću pobjedu 33:28 protiv Virovitice, dok su Preložani upisali tijesan poraz 24:25 na domaćem terenu protiv Metalca.

Čakovčani su iznimno dobro ušli u utakmici te već u 10. minuti imali prednost od pet golova (6:1). Koncentrirani domaćini dižu tempo te uspijevaju doći na čak osam pogodaka razlike odnosno do prednosti s kojom odlaze na predah. U drugom poluvremenu usporili su tempo u utakmici koju su u potpunosti kontrolirali pa rutinski privode kraju za konačnih 33:28 i osmu uzastopnu pobjedu. Najraspoloženiji je bio ponovno Matej Ćuk koji je zabio 11 pogodaka.

Čakovec: Tkalec 3, Škrobar 2, Hozjan 2, Antunović 6, Tkalčec, Kranjec 1, Varšić, Zvonarek 5, Vincek, Korent, Mesarić, Horvat V., Horvat E. 3, Ćuk 11, Žibek.

Čakovec se trenutno nalazi na drugom mjestu lige s 33 osvojena boda te u sljedećem kolu koje se igra u subotu, 9. travnja, gostuju u Osijeku odnosno kod prve momčadi lige.

Prelog tijesno poražen

Prelog je bio domaćin momčadi Metalca protiv koje je upisao tijesan poraz. Nakon izjednačenog ulaska u utakmicu, Prelog preuzima inicijativu te drži vodstvo sve do kraja prvog poluvremena kada se Zagrepčani vraćaju te poravnavaju rezultat na 13:13. U drugom dijelu poveli su gosti, da bi Prelog ponovno došao do tri pogotka prednosti u 47. minuti kod rezultata 21:18. Nažalost, prednost nisu uspjeli održati pa koncentriraniji gosti boljom realizacijom uspijevaju preokrenuti rezultat u 59. minuti za konačnih 24:25. Najefikasniji su bili Čapalija i Toplek sa šest pogodaka.

Prelog: Zrna, Novak 5, Čaalija 6, Šestan, Hozjak, Lončarić 1, Mikec 1, Topek 6, Zadravec 3, Vlašić, Vargek, Levačić, Horvat, Krobot, Belić, Bucat.

Prelog u sljedećem kolu, koje se također igra sljedeću subotu 9. travnja, gostuje u Ivaniću protiv momčadi koja zauzima šesto mjesto na tablici.