13.3 C

Gužva u vrhu 4. HNL, Domašinčani slomili Podravinu

U nedjeljnih šest utakmica 10. kola 4. HNL Čakovec-Varaždin strijelci su bili učinkoviti, iako su uvjeti za igru zbog kiše bili teški.

U dva derbija ekipa sa samog vrha bolji su bili novaci u ligi, Bednja i Dinamo.

U Domašincu po izuzetno teškom terenu rovovska bitka između domaćeg Dinama i ludbreške Podravine. Pobjednik se nije nazirao do samoga kraja, kada se ukazao najbolji domaći igrač i sada prvi strijelac lige Stjepan Krznar i s dva gola riješio sve dileme. Prvi postiže iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca u 81. minuti, a točku na i stavlja drugim golom u 87. minuti za konačnih 2:0. Ovom pobjedom Dinamo je preskočio goste i sada je na trećem mjestu sa samo dva boda manje od prvog Poleta.

Drugi novak u ligi Bednja bilježi već petu pobjedu u nizu. Nova žrtva bio im je Rudar iz Murskog Središća kojeg su sada stigli na tablici i oboje imaju po 18 bodova. U prvom poluvremenu dosta šansi s obje strane, a na gol se čekalo sve do 34. minute kada Filip Holi postiže gol za 1:0. U zadnjoj minuti prvog dijela Holi svojim drugim golom povećava vodstvo na 2:0. Nadu gostima u 57. minuti donosi Goričanec koji smanjuje na 2:1. Međutim, sve dileme oko pobjednika riješio je u 67. minuti Lučić za konačnih 3:1.

Nedeljanec je tražio potvrdu gostujuće pobjede iz prošlog kola protiv Međimurca. Dobro su otvorili utakmicu golom kapetana Petra Roga u 10. minuti i vodstvo sačuvali do kraja poluvremena. Trener gostiju Željko Orehovec u poluvremenu je napravio jednu izmjenu, u igru je ušao mladi Šostarić. U drugom dijelu potpuni preokret Međimurca, kao da je ušla neka druga ekipa. Prvo poravnava u 51. minuti Yokoyama, da bi Piškor doveo u 64. minuti goste u vodstvo 1:2. Drugi Japanac u momčadi Tomoki upisuje se u strijelce u 81. minuti i donosi svojoj ekipi nova tri boda u već trećoj pobjedi za redom. Ovim uspjehom došli su do sedmog mjesta i polako se približavaju cilju koji su zacrtali, najmanje trećem mjestu koje im bježi samo četiri boda.

Pušćine su i drugu utakmicu za redom kao domaćini dobili u svoju korist. Nakon Poleta, uvjerljivo su dobili i Jalžabet 4:1. U prvom poluvremenu na teškom djelomično natopljenom terenu vodili su 2:0 golovima Bosilja i Punčeca. Jalžabet se vratio u igru u 50. minuti golom Pompera, ali nakratko jer četiri minute kasnije Pecik zabija za 3:1, a Horvatić zaključuje susret u 62. minuti za konačnih 4:1.

U derbiju začelja Novi Marof je prepustio fenjer Plitvici. Domaćini su rano poveli. Već u 5. minuti dolaze u vodstvo golom Harmicara. Na 2:0 povisuje Sakač, a gosti smanjuju u 39. minuti golom Buhina i tako se odlazi na odmor. Neizvjesnost oko pobjednika riješili su golovi Šafarića u 60. minuti i Bešteka u 79. minuti. U 88. minuti Tomašić je samo smanjio za krajnjih 4:2.

Čakovečkoj Slogi je očito domaći travnjak postao bauk u posljednjim kolima. U gostima pobjeđuju, kod kuće gube. U nedjeljnoj matineji poraženi su od Slobode iz Slakovca 0:2. U prvom poluvremenu bili su bolji od gostiju, ali u 37. minuti ostaju bez Obadića koji je isključen zbog grubog starta. Sloboda to uspijeva iskoristiti još u prvom dijelu kada u 45. minuti zgoditak postiže Tkalec. U drugom poluvremenu oslabljena Sloga pokušava poravnati, ali bezuspješno. U 86. minuti Srnec potvrđuje pobjedu i bodovi odlaze u Slakovec.

Izvor: klikaj.hr

Četvrta HNL Čakovec-Varaždin,10. kolo:

Nedelišće – Mladost Komet 4:2, Polet – Zelengaj 4:1, Sloga – Sloboda 0:2, Dinamo – Podravina 2:0, Nedeljanec – Međimurec 1:3, Bednja – Rudar 3:1, Pušćine – Jalžabet 4:1, Novi Marof – Plitvica 4:2.