4.5 C

Polet jesenski prvak, Dinamo slavio u Domašincu, Rudaru sva tri boda u Koprivnici

Jučer je odigrano 14., ujedno i posljednje kolo jesenskog dijela 3. NL Sjever u kojem su sva tri međimurska predstavnika slavila.

Polet (SMnM) kod kuće je dočekao Viroviticu, Rudar je gostovao u Koprivnici, dok je domašinečki Dinamo u derbiju snage odmjerio s Varteksom.

Poletu jesenski naslov

U posljednjoj utakmici u ovoj kalendarskoj godini Poletovci su tražili sva tri boda za obranu prve pozicije ispred križevačkog Radnika.

Mreže su mirovale sve do kraja prvog poluvremena kada u 44. minuti za 1:0 zabija Nikola Barat, ujedno i rezultat s kojim se odlazi na predah.

Rezultat za goste poravnava (1:1) Davor Sinjaković u 63. minuti, dok ponovno na samom kraju, ovaj put drugog poluvremena, u 90. minuti zabija Elvis Sabol – za pobjedu domaćih, važna tri boda te titulu jesenskog prvaka.

Početna postava: Jambres, Štefanec, Mesarić, Glavica, Žulić, Mihalinec, Barat (C), Horvat, Šarić, Žganec S., Telebar.

Pričuve: Toplnjak, Sabol, Novak, Patafta, Krištofić, Žganec E., Žganec J.

Polet je u prvom dijelu sezone pod vodstvom trenera Josipa Brezovca upisao 10 pobjeda, tri remija te samo jedan poraz. Zabili su 31 pogodak te primili sedam.

Dinamo (D) tricom ispratio Varteks

U posljednjih 90 minuta jesenskog dijela Dinamo je u Domašincu spremno dočekao trećeplasirani Varteks te je pobjedom (3:0) gostujućoj momčadi, odnosno, trećem mjestu lige došao samo na bod zaostatka.

Pogotke su za domaćina postigli Sabol u 54. minuti, Krznar u 64. te za konačan rezultat Novak u 77. minuti.

Dinamo (D) je jesenski dio, pod vodstvom trenera Dalibora Gorupića, završio na odličnom četvrtom mjestu sa sedam pobjeda, četiri neriješena ishoda te tri poraza. Zabili su 23 pogotka i primili 22.

Rudar slavio na gostovanju

Jedan pogodak jučer je bio dovoljan za vrijedna tri boda i gostujuću pobjedu momčadi iz Murskog Središća.

Odlučujući trenutak utakmice dogodio se u 43. minuti kada za vodstvo (0:1) zabija Neven Hlišć. Do kraja susreta, odigranom na Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš, nije bilo promjene rezultata pa Rudar bilježi važnu pobjedu za kraj jesenskog dijela te petu poziciju na tablici.

Početna postava: Kodba, Cimerman, Šardi, Belaj, Zeljko, Vaš, Vinko, Hlišć N., Martinjaš, Hlišć S., Skoliber.

Pričuve: Srpak, Nedeljko P., Debelec R., Mikulić, Puljić, Radiković, Liklin.

Rudar je u prvom dijelu sezone, pod vodstvom trenera Andrije Balajića, upisao šest pobjeda, isto toliko poraza te dva neriješena ishoda uz 16 postignutih pogodaka i 22 primljena.