Ekipe U12 i U14 iz Slovenije i Austrije uvjerljivo slavile na košarkaškom turniru Nova 2018. u Čakovcu

Turnir Nova 2018.
Turnir Nova 2018. održan je u dvije kategorije i dvije čakovečke dvorane protekli vikend

Mlađi kadeti UBSC iz Graza u kadetskoj konkurenciji (U14)  i ekipa dječaka Škole košarke Sani Bećirović iz Maribora (U12) u kategoriji dječaka pobjednici su tradicionalnog dvodnevnog turnira Nova 2018. koji je protekli vikend organizirao KK Međimurje iz Čakovca.

Na turniru koji je održan u dvije čakovečke dvorane I. i II. OŠ nastupile su ekipe iz četiri države: Mađarska, Austrije, Slovenije i Hrvatske s kojima uglavnom već od ranije KK Međimurje surađuje i igra međusobne turnire.

I ovaj turnir pokazao je da se s mlađim kategorijama sjajno radi u Sloveniji, a sve bolje i u Austriji koje zahvaljujući velikom broju emigranata među kojima su i oni iz našeg podneblja posebice BiH, Srbije i Hrvatske, kao i drugih zemalja cijelog svijeta, dobivaju snažan poticaj za košarkaško napredovanje uz kvalitetnu organizaciju i rad s mladima.

Morali bi se itekako zamisliti nad ovom činjenicom, jer ako ne napravimo značajniji iskorak u pogledu upravo organizacije i rada s najmlađima, vrlo brzo bi mogli značajno zaostajati ne samo u Međimurju, nego i u cijeloj zemlji, bez obzira na talent, za onima koji su do sad u košarci bili nekoliko koplja iza nas.

Škola košarke KK Međimurje na čelu sa Stjepanom Novakom i roditeljima odlično je organizirala još jedno izdanje turnira Nova. Novak zahvaljuje ekipama i njihovim voditeljima na dolasku, te fer i koretnoj igri, kao i svima koji su na bilo koji način doprinijeli da organizacijski sve prođe na najbolji mogući način.

REZULTATI TURNIRA:

SUBOTA 06. 01. 2018.

MLAĐI KADETI 2003 I MLAĐI

DVORANA II. O.Š. ČAKOVEC

8:30 MEĐIMURJE – ABC 46:39
9:45 KOPRIVNICA – DUBRAVA 43:41
11:00 KOPRIVNICA – MEĐIMURJE 46:37
12:30 DUBRAVA – ABC 58:35
13:45 KOPRIVNICA – ABC 48:45
15:00 MEĐIMURJE – DUBRAVA 35:57
16:15 UBSC – ZTE 42:31
17:30 MLADOST – RADENSKA CREATIV 44 : 55
18:45 ZTE – MLADOST 46:33

NEDJELJA 07.01.2018.

8:30 UBSC – RADENSKA CREATIV 53:35
9:45 ZTE – RADENSKA CREATIV 44:41
11:00 UBSC – MLADOST 48:32

ZAVRŠNICA

12:30 POREDAK 7 i 8 mjesto MLADOST – ABC 43:65
13:45 POREDAK 5 i 6 mjesto MEĐIMURJE – RADENSKA CREATIV 31:30
15:00 POREDAK 3 i 4 mjesto DUBRAVA – ZTE 51:47
16:15 POREDAK 1 i 2 mjesto KOPRIVNICA – UBSC 40:61

KONAČNI POREDAK:

1. UBSC GRAZ
2. KOPRIVNICA
3. DUBRAVA ZAGREB
4. ZTE ZALAEGERSZEG
5. MEĐIMURJE ČAKOVEC
6. RADENSKA CREATIV MURSKA SOBOTA
7. ABC ZADAR
8. MLADOST IVANOVEC

NAJBOLJI STRIJELAC I NAJBOLJI IGRAČ TURNIRA:
BORIS DROZDOVSKY, UBSC GRAZ

DJEČACI 2005 I MLAĐI

DVORANA I. O.Š. ČAKOVEC

SUBOTA 06.01.2018.

8:30 MEĐIMURJE I – GRAFIČAR 41:35
9:45 UBSC – DUBRAVA 52:39 *
11:00 GRAFIČAR – DUBRAVA 29:41
12:30 MEĐIMURJE II – ABC 12:73
13:45 GRAFIČAR – UBSC 44:52 *
15:00 MEĐIMURJE I – DUBRAVA 29:37
16:15 MEĐIMURJE II – MLADOST 16:29
17:30 ABC – SANI BEČIROVIĆ 54:73
18:45 MLADOST – SANI BEČIROVIĆ 18:68

NEDJELJA 07.01.2018.

8:30 MEĐIMURJE I – UBSC 34:55 *
9:45 MLADOST – ABC 27:74
11:00 MEĐIMURJE II – SANI BEČIROVIĆ 9:72

ZAVRŠNICA

13:00 POREDAK 7 i 8 mjesto MEĐIMURJE II – UBSC GRAZ 13 : 67 *
14:15 POREDAK 5 i 6 mjesto MLADOST – GRAFIČAR 32 :61
15:30 POREDAK 3 i 4 mjesto MEĐIMURJE – ABC 41 : 51
16:45 POREDAK 1 i 2 mjesto DUBRAVA – SANI BEČIROVIĆ MARIBOR 34:67

KONAČNI POREDAK:

1. SANI BEČIROVIĆ MARIBOR
2. DUBRAVA ZAGREB
3. ABC ZADAR
4. MEĐIMURJE I ČAKOVEC
5. GRAFIČAR LUDBREG
6. MLADOST IVANOVEC
7. MEĐIMURJE II ČAKOVEC
8. UBSC GRAZ

*UBSC GRAZ igrao izvan konkurencije jer je nastupio sa starijim igračima

NAJBOLJI STRIJELAC: ROKO LUKIĆ, ABC ZADAR
NAJBOLJI IGRAČ: LAN PETEK, SANI BEČIROVIĆ MARIBOR

Ostavi komentar