Karatisti Globusa osvojili Kup Rudolfa Perešina

U nedjelju, 22. listopada, u Križu je održan međunarodni karate turnir “Kup Rudolf Perešin”, u čast poginulom hrvatskom pilotu Rudolfu Perešinu koji je 1991. MiG-om JNA sletio u Austriju i odbio se boriti protiv vlastitog naroda, te kasnije postao jedan od najpoznatijih pilota HRZ-a.

Na karate turniru je nastupilo 523 natjecatelja iz 56 kluba i četiri države (Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Austrija, Njemačka).

Na turniru je nastupilo i 12 mladih karatista Globusa iz Čakovca (od kojih su neki odradili borbe i u starijem uzrastu ili u ekipnom dijelu) te su osvojili ukupno 23 medalje, od čega 10 zlatnih, pet srebrnih i osam brončanih medalja. S ostvarenim rezultati karatisti Globusa bili su najuspješniji klub na turniru i osvojili pehar za najbolji klub u borbama i veliki pehar za klub pobjednik turnira.

Medalje za Karate klub Globus osvojili su:

1. mjesto i zlatnu medalju osvojili su:  Aida Trstenjak – ml.učenice -28kg, Laura Strahija – ml.učenice -32kg, Nika Žerjav – ml.kadetkinje -40kg, Sara Novak – ml.kadetkinje -45kg, Ana Filipović – ml.kadetkinje +55kg, Sven Strahija – učenici -46kg, Lovro Farkaš – ml.kadeti -52kg, Josip Slukić – ml.kadeti -57kg, Globus kumite Team ml.učenice (Aida Trstenjak, Laura Strahija i Lana Rogović) – borbe ekipno ml.učenice, Globus kumite Team ml.kadeti (Kristian Topličanec, Lovro Farkaš i Josip Slukić) – borbe ekipno ml.kadeti

2.mjesto i srebrnu medalju osvojili su:  Ana Filipović – kadetkinje +54kg, Nika Žerjav – kadetkinje -47kg, Nikola Topličanec – ml.kadeti -41kg, Sven Strahija  – ml.kadeti -45kg, Globus kumite Team Učenici  (Sven Strahija, Nikola Topličanec, Nikola Ljutić) – borbe ekipno učenici

3.mjesto i brončanu medalju osvojili su: Elena Kečkeš – juniorke -53kg, Luna Hamer – juniorke -53kg, Tea Lena Špoljarić – ml.kadetkinje -45kg, Aida Trstenjak – učenice -32kg, Laura Strahija – učenice -32kg, Sara Novak – kadetkinje -47kg, Kristian Topličanec  – ml.kadeti -52kg, Nikola Topličanec – učenici -38kg,

Natjecatelje su na turniru vodili treneri Mladen Vizinger i Dejan Slukić, a sudio je Tomislav Magdalenić.