18.9 C

Pojedinačno prvenstvo učenika OŠ Međimurja – evo tko su najbolji u badminitonu

U petak, 19. svibnja, u dvorani II. OŠ Čakovec u uspješnoj organizaciji BK ”Međimurje” Čakovec održano je 16. Pojedinačno prvenstvo učenika OŠ Međimurja 2017.

Na PUOŠMŽ je nastupilo 30 učenica i učenika iz osam osnovnih škola Međimurja.

Voditelj natjecanja i vrhovni sudac bio je Tomislav Grubić iz Čakovca i pomoćnik Filip Mikolaj.

PUOŠMŽ 2017 je otvorio tajnik BKMČ Tomislav Grubić.

U konkurenciji dječaka 1.-4. razredi naslov prvaka osvojio je Josip Đeri (OŠ P. Zrinski Šenkovec) pobjedivši u finalu Vitu Blažića  (I. OŠ ČK ) s 21:9. Brončane medalje osvojili su: Vito Peti (III. OŠ ČK) i Matej Martinjak (I. OŠ ČK).

Ekipno: 1. OŠ P. Zrinski Šenkovec 150 b, 2. I. OŠ Čakovec 150 i 3. Područna škola N.S.Rok 86.

U konkurenciji djevojčica 1.-4. razredi naslov je osvojila Iva Bratuša (II. OŠ ČK) pobjedivši u finalu Nelu Novak (I.OŠ ČK) s 2:0 (21:13, 21:14).

Ekipno: 1. II. OŠ Čakovec 100 b, 2. I. OŠ Čakovec 80.

U konkurenciji dječaka 5.-6. razredi naslov je osvojio Ivan Grubić (II. OŠ ČK) pobjedivši u finalu Marina Lakića (III. OŠ ČK) s 21:8. Brončane medalje osvojili su: Sven Bulat (I. OŠ ČK).

Ekipno: 1. II. OŠ Čakovec 100 b, 2. III. OŠ Čakovec 80 i 3. I. OŠ Čakovec 70.

U konkurenciji djevojčica 5.-6. razredi naslov je osvojila Lucija Kacun (I. OŠ ČK) pobjedivši u finalu Janu Turk (II. OŠ Č) s 21:11. Brončane medalje osvojile su: Luna Jalšovec i Ines Trojko (obje OŠ P.Zrinski Šenkovec).

Ekipno: 1. OŠ P. Zrinski Šenkovec 140, 2. I. OŠ Čakovec 100 i 3. II. OŠ Čakovec 80.

U konkurenciji dječaka 7.-8. razredi naslov je osvojio Luka Črep (OŠ Ivanovec) pobjedivši u finalu Filipa Kneževića (II. OŠ Čakovec) s 21:16. Brončane medalje osvojili su: Marko Mihoci (II.OŠ ČK) i Dino Blažić (I. OŠ Čakovec).

Ekipno: 1. II. OŠ Čakovec 185, 2. OŠ Ivanovec 150, 3. OŠ G. Mihaljevec 124.

U konkurenciji djevojčica 7.-8. razredi naslov je osvojila Ivona Lepen (II.OŠ ČK) pobjedivši u finalu Melani Anderlin (II.OŠ ČK) s 21:11. Brončane medalje osvojile su: Elena Jankaš (II. OŠ ČK) i Lea Fegeš (OŠ G.Mihaljevec).

Ekipno: 1. II. OŠ Čakovec 250 b i 2. OŠ G. Mihaljevec 70.

Medalje je uručio tajnik BKMČ Tomislav Grubić.

Badmintonski klub “Međimurje” Čakovec je organizator i domaćin već tradicionalnog 9. Međunarodnog turnira „Čakovec Croatia osiguranje Open YI  2017“ za limače u-11, mlađe kadete u-13, kadete u-15 i mlađe juniore u-17  pojedinačno te muškim i ženskim parovima.

Turnir se igra u sklopu proslave tjedna Grada Čakovca pod genaralnim pokroviteljstvom Grada Čakovca i generalnog sponzora Kluba Croatia osiguranja Zagreb te ostalih klubskih sponzora i pokrovitelja.

Međunarodni turnir će se održati u dvorani II. OŠ Čakovec, Trg pape Ivana Pavla II 1, Čakovec i to u subotu, 27. svibnja, od 9.30 – 19.30 sati.
Svečano otvaranje predviđeno je za 9:40 sati, početak natjecanja u 10:00 sati, a finalne borbe poslije 16:00 sati.
Pčekuje se nastup oko 60-70 mladih igrača iz Hrvatske, Slovenije i Mađarske, a među njima ekipa limača, kadeta i mlađih juniora domaćeg kluba.