BADMINTON: Borna Vadlja osvojio zlato pojedinačno i u paru s Lukom Grubićem

U  subotu 25.5.2019. u dvorani II. OŠ  Čakovec u uspješnoj organizaciji BK”Međimurje” Čakovec pod generalnim pokroviteljstvom Grada Čakovca i generalnog sponzora Kluba Croatia osiguranja Zagreb   održan tradicionalni 11. Međunarodni badmintonski turnir “ČAKOVEC CROATIA OSIGURANJE YOUTH INTERNATIONAL  2019” za limače u-11, mlađe kadete u-13 ,kadete u-15 i juniore u-19 u konkurenciji pojedinaca i  parova.

Na turniru je  sudjelovalo rekordni broj igrača, 125 mladih  igrača i igračica iz 6 država te   16 klubova i to iz 8  klubova Hrvatske ( MEĐIMURJE ČK, KOPRIVNICA, BJELOVAR, ZAGREB M., FLEX Zg, Novska, Medvedgrad, Zg i Purger Zg   ) ,2 kluba iz Slovenije ( MLADOST Lendava, KARIZMA Ravne na Koroškem ) , 3 kluba iz Mađarske ( OSC Budapest, ERDDI Badminton SE, KDSE  ), 1 klub iz Austrije ( ASKO Kelag Karnten ), 1 klub iz Srbije ( Dinamo Pančevo ) i 1 klub iz Slovačke ( KBC Košice ), a među njima ekipa limača, mlađih kadeta  , kadeta i juniora pod vodstvom glavne trenerice Emilije Talan, trenera Tomislava Grubića i Filipa Vadlje.

Direktor turnira  bio je tajnik kluba Tomislav Grubić ,a  voditelj natjecanja Danijel Zadravec.

Turnir je svečano otvorio dogradonačelnik Grada Čakovca  gospodin Zoran Vidović.

 

U konkurenciji  limača u-11  pobjednik turnira postao je mađar  Harmos Boldizsar ( HUN-ERDI ) pobjedivši u finalu austrijanca Shangzu Zhana ( AUT-ASKO ) sa 2:1 .Treća mjesta i brončane medalje  osvojli su : naš VITO PETI ( HR-MČ) i Borbas David (HUN-ERDI).

Poredak ostalih   naših igrača: 5/8 Edo Đurkas, Sebastian Sedlar, 13/18  Juraj Majnarić i 19/24 Janko Hajdarović, Luka Krznarić i Fran Dobranić.

U konkurenciji limačica u-11     pobjednica je postala  slovenka Tia Horvat (SLO-ML)  pobjedivši u finalu hrvaticu Raniu Vindiš (HR-Flex) ) sa 2:1 . Treća mjesta i brončane medalje osvojile su: Jelena Karapandža ( HR-MZ ) i Arabella Kis-Kasza( HUN-ERDI).

Poredak  naših: 13/15  Keti Tropša, Franka Mikulić i Vita Mikulić..

U konkurenciji parova limača u-11  pobjednici su postali hrvatski  par naš VITO PETI / Lovro Matovina iz Koprivnice  pobjedivši u finalu našeg Edu Đurkasa i austijanca Martin Zhanga  sa 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojili su : naši Juraj Majnarić / Sebastian Sedlar i Viktor Habuš / Jakov Ladavec ( HR-MZ ).

U konkurenciji parova limačica u-11  pobjednice su postale Tia Horvat/Rania Vindiš ( SLO-ML-HR-Flex)  pobjedivši u finalu hrvatski par Ema Podvalej / Laura Špehar ( HR-ZM ) sa 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojli su:   naš par Anabela Bel / Lara Bel (HR-MČ ) i Dora Kvesić/Sara Šulc ( HR-MZ).

Poredak ostalih naših: 5/8 Keti Tropša / Franka Mikulić.

 

U konkurenciji mlađih kadeta u-13    pobjednik turnira postao je hrvat Roko Pipunić ( HR-PZ) pobjedivši u finalu hrvata  Ivanu Kuklu ( HR-Novska ) sa 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojili su: Matuš Polaček i Erik Hajdu ( oba SVK-KBC Košice ).

Poredak   naših igrača:  5/8 Josip Đeri , 9/12 Matija Đeri, 13/ 18 Matej Martinjak, Vito Blažić, Krešo Lapat, Denis Horvat, 19/24 Noa Šipoš, Rafael Šimunić, Vito Panić , Gabrijel Hlebec i Mateo Petar Sabolić..

U konkurenciji mlađih kadetkinja u-13   pobjednica turnira postala je mađarica Zsofia Schvirjan ( HUN-ERDI)  pobjedivši u finalu Mariju Samardžiji ( SRB-Dinamo ) sa 2:1. Treća mjesta i brončane medalje osvojile su: Kora Špehar ( HR_ZM ) i Miranda Zhang ( AUT-ASKO ).

Poredak  naših igračica : 5/8 Vanja Novak, 9/12 Nela Novak, 13/16 Lucija Kacun, Klara Hajdarović i Jana Radojčić.

U konkurenciji parova mlađih kadeta  pobjednici su  postali hrvati Roko Pipunić / Ivano Kukla ( HR-PZ-NOVSKA )   pobjedivši u finalu slovački par Erik Hajdu/Matuš Polaček ( SVK-KBC) sa 2:1.Treća mjesta i brončane medalje osvojili su: Felix Steinwender /Shangzu Zhan ( AUT-ASKO) i Sergej Filip Ilić/Nitaj Tarkuš (SLO-Karizma ).

Poredak naših parova: 5/8 Matej Martinjak/Josip Đeri, Vito Panić/Rafael Šimunić i Krešo Lapat/Noa Šipoš i 9/10 Vito Blažić/Matija Đeri.

U konkurenciji parova mlađih kadetkinja  pobjednice su postale  hrvatice Petra Podvalej/Kora Špehar ( HR-ZM)  pobjedivši u finalu par Marija Samardžija/Katarina Vig ( SRB-Dinamo )  sa 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojile su: naš par  Vanja Novak / Nela Novak ( HR-MČ ) i Miranda Zhang / Natascha Zedrosser ( AUT-ASKO ).

Poredak ostalih naših parova: 5/6 Klara Hajdarović/Jana Radojčić.

 

U konkurenciji kadeta u-15  pobjedu je ostvario mađar Miklos Kis-Kasza ( HUN-ERDI )   pobjedivši u finalu mađara klubskog kolegu Martona Hamosa sa 2:0 ( 21:19,21:19 ) . Treća mjesta i brončane medalje osvojili su : Ivor Zekan (HR-MZ) i Haolei Zhang ( AUT-ASKO ).

Poredak naših: 5/8 Ivan Grubić.

U konkurenciji kadetkinja u-15  pobjedu je ostvarila hrvatica Nika Matovina (HR-KC)  pobjedivši u finalu hrvaticu Stellu Balenović ( HR-MZ ) )  sa 2:0.  Treća mjesta i brončane medalje  osvojile su : Anna Reiter ( AUT-ASKO) i Aliz Simon ( HUN-ERDI).

Poredak naših igračica: 13/15 Jana Turk i Klara Novak.

U konkurenciji parova kadeta u-15 pobjednici su postali hrvatski par Vid Matanić/ Emil Sinković  pobjedivši u finalu našeg Ivana Grubića i Roka Pipunića iz Zagreba sa 2:1.Treća mjesta i  brončane medalju osvojili su: Marko Haber/Ivor Zekan ( SLO-Karizma-HR-MZ)  i Emanuel Kraiger / Haolei Zhang ( AUT-ASKO ).

U konkurenciji parova kadetkinja u15 pobjednice su postale  hrvatski par Stella Balenovi/Dea Hasenoehrl  ( HR-MZ ) pobjedivši u finalu slovenski par Nina Razgoršek/Klara Novak (SLO-Karizma ) sa 2:0 . Treća mjesta i brončane medalje osvojile su: Zsofia Schvirjan/Aliz Simon (HUN-ERDI) i Nora Nguyen / Petra Repei ( HUN-OSCB ).

Poredak naših: 5/8 Jana Turk/Klara Novak.

 

U konkurenciji  juniora U19 pobjednik  postao je naš Borna Vadlja  ( HR-MČ ) pobjedivši u finalu  klubskog suigrača Luku Grubića ( HR-MČ )   sa 2:1. Treća mjesta i brončane medalje osvojili su: Tamas Kollar  i Quyang Wang ( HUN-OSCB ).

Poredak ostalih naših: 9/11 Filip Knežević.

U konkurenciji juniorki u19  pobjednica postala je austrijanka Denise Hofer ( AUT-ASKO ) obranivši prošlogodišnji naslov    pobjedivši u finalu hrvaticu Anju Matovinu (HR-KC ) sa 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojile su: naša Laura Horvat   ( HR-MČ ) i Alina Kopetzky  (AUT-ASKO ).

U konkurenciji parova  juniora u19 pobjednici postali naši par  Luka Grubić / Borna Vadlja ( HR-MČ ) obranivši prošlogodišnji naslov pobjedivši u finalu mađarski  par Botond Francia/Miklos Kis-Kasza ( HUN-OSCB/ERDI)    sa 2:0. Brončane medalje osvojili su: Tomas Kollar/Quyang Wang (HUN-OSCB) I  Allen Fan/Bendeguz Sio (HUN-KDSE ).

Poredak ostalih naših: 5/8 Filip Knežević/Ivan Grubić.

U konkurenciji parova juniorki U19  pobjednice su postale  austrijski par Denise Hofer / Alina Kopetzky (AUT-ASKO )  obranivši prošlogodišnji naslov pobjedivši u finalu hrvatski par Anju I Nuku Matovinu ( HR-KC ). Brončane medalju osvojile su: naša Laura Horvat i mađarica Eszter Szaloky ( HR-MČ,HUN-KDSE) i Dea Hasenoehrl/ Nera Novosel ( HR-MZ).

 

Prvo tri plasiranim u svim konkurencijama podjeljene su medalje i pokloni  sponzora . Medalje je uručio tajnik Kluba i direktor turnira Tomislav Grubić .

Sljedeće godine nastaviti ćemo tradiciju održavanja 12. Međunarodnog  turnira “ČCOYI 2020”.

Klub zahvaljuje svojim sponzorima i donatorima   na pomoći u uspješnoj organizaciji 11. Međunarodnog turnira “ ČCOYI 2019 : generalni pokrovitelj: Grad Čakovec, generalni sponzor: Croatia osiguranje Zagreb, zlatni sponzori: Grubić  zastupanje u osiguranju Čakovec, METTS Čakovec, Vizija Nedelišće, Konplast Pušćine, Međimurske vode Čakovec, List Međimurje Čakovec, Eko Međimurje Šenkovec , srebrni sponzori: PPM Čakovec, GO Studio P Nedelišće, MCS Strahoninec, Strojobravarski obrt Kolar Strahoninec, HAZ projekt Čakovec i Senko Štefanec  te brončani sponzori: Žvorc graditeljstvo Čakovec, Vodoinstalateri Balog Strahoninec, Sitotisak Pomor Čakovec, LEPI DEČKI BREWERY Čakovec, Pizzeria Šut Nedelišće i Rampel Šenkovec.

Pokrovitelji: II.OŠ Čakovec,  ŽŠU Grada Čakovca i ZŠUISMŽ.

 

Ostavi komentar