Andrej Hladnik srušio osobni rekord na polumaratonu ‘Ivan Starek’ i osvojio treće mjesto

Andrej Hladnik je u nedjelju u Zagrebu na Jarunu oborio svoj osobni rekord na polumaratonu “Ivan Starek” te osvojio treće mjesto.

U organizaciji AK Maksmir održan je jedan od najdugovječnijih maratona i to u svojem 35. izdanju. Osim u utrci polumaratona, moglo se nastupiti i u utrci na 10 km (Jarunska desetka) i u utrci na 5 km (Jarunska petica). Ukupno je u sve tri utrke nastupilo oko 600 natjecatelja, a najviše u polumaratonu koji je uspješno završilo čak 344 natjecatelja.

Jedan manji dio članova AK Varaždin odlučio se na nastup za kraj sezone, a najbolji je i ovaj put bio Andrej Hladnik koji je istrčao odličnu utrku i sa novim osobnim rekordom od 1:11:03 osvojio 3. mjesto.

Bolji od Andreja bili su samo drugoplasirani Kristijan Rubinić (AK Jastreb) sa 1:09:55 i pobjednik utrke Ivan Dračar (HAAK Mladost) sa 1:09:38.

– Čestitke svima, a posebno našem Andreju na odličnoj utrci i novom osobnom rekordu, poručili su iz AK Varaždin.