Policijski službenici Policijske uprave međimurske proveli su u noći sa subote na nedjelju, 21./22. veljače, preventivno-represivnu akciju „Četiri ubojice u prometu“ s ciljem smanjenja alkoholiziranih, drogiranih i rizičnih vozača na cestama.
Utvrđeni prekršaji u prometu
Tijekom akcije utvrđeno je ukupno 27 prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, među kojima:
-
šest prekršaja upravljanja vozilom pod utjecajem alkohola, s koncentracijama od 0 do 2,14 g/kg;
-
prekoračenje brzine, nepropisno pretjecanje i obilaženje, nepravilan rad svjetala;
-
upravljanje prije stjecanja prava;
-
deset prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa;
-
sedam ostalih prekršaja.
Najveća koncentracija alkohola od 2,14 g/kg utvrđena je u Čakovcu kod 40-godišnjeg vozača. Vozač je kažnjen novčanom kaznom od 1.320 eura, tri mjeseca mu je izrečena zabrana upravljanja vozilima B kategorije, a nakon pravomoćnosti odluke u evidenciju vozačkih dozvola upisat će se šest negativnih prekršajnih bodova.
Pronađena droga tijekom kontrole prometa
Tijekom akcije policijski službenici pronašli su i drogu. U subotu 21. veljače u Čakovcu zaustavljen je osobni automobil kojim je upravljao 18-godišnjak, a putnici su bili 19-godišnjakinja i 18-godišnjak.
Jedan od putnika dragovoljno je predao:
-
25,7 grama materije nalik na amfetamin (speed),
-
0,58 grama marihuane,
-
106 tableta nalik na MDMA (ecstasy) ukupne mase 55,77 grama,
-
digitalnu vagu za precizno mjerenje.
Preliminarnim testiranjem sva materija pokazala je pozitivne reakcije na prisustvo droga. Oduzeta materija bit će dostavljena na toksikološko vještačenje u Centar za forenzična ispitivanja, istraživanja i vještačenja “Ivan Vučetić” u Zagrebu.
Policija nastavlja kriminalistička istraživanja u vezi pronađene droge i ostalih prekršaja u prometu, a akcija je primjer kontinuiranih aktivnosti usmjerenih na sigurnost na cestama.







