Nenad Šajnović iz Zasadbrega, poznat po svojim hodočašćima na Camino de Santiago, krenuo je na novo putovanje Camino Portugues sa Mihaelom Šajnović i Marijom Koruš, dijeleći duboke uvide o smislu hodočašća i osobnim promjenama koje mu je put donio.
Nenad Šajnović iz Zasadbrega, poznat po svojim hodočašćima na Camino de Santiago (Put svetog Jakova), ponovno je krenuo na put – ovoga puta na Camino Portugués. Novo putovanje započeo je upravo prema Camino Portugués, a ovaj put pridružile su mu se Mihaela Šajnović i Marija Koruš.
Na svojim društvenim mrežama Nenad je podijelio: Hodočašće… Što je zapravo hodočašće?
Zato, ako osjetite poziv – odazovite se. Neće biti lako, ali neće biti ni teško.Ne očekujte velike stvari, ne očekujte čuda – prepustite se, a Put će vam dati ono što vam je namijenjeno.
– Dat će vam nova poznanstva, nove prijatelje, nova iskustva, prelijepe prizore i puno uspomena.Slušajte intuiciju, providnost, jer postoje i krivi putevi. Lijepi su, mame svojom slatkoćom, ali nije svaki plod dobar i zdrav, postoje i “otrovni putevi”.
Nenad je zaprimio pitanje od Marka iz Slovenije: Što si našao i dobio na Caminu, i što se promijenilo?
Na to je odgovorio:
Što sam našao i dobio na Caminu, i što se promijenilo?
Puno toga, ali meni najvažnije troje:
-
Spoznaja da smo svi na ovom svijetu braća i sestre. Svi smo jednaki!
-
Postoji dobro, a postoji i zlo – i stalno traje borba između dobra i zla. Čovjeku je dana slobodna volja da izabere stranu. Budite ratnici dobra, borite se ljubavlju. Tko se ljubavlju bori – ljubavlju će i biti nagrađen.
-
Ja sam samo kap u oceanu čovječanstva, a ipak sam važan – imam svrhu, imam put, imam ciljeve, imam želje, nade i osjećaje. Stvoritelj me voli jednakom ljubavlju kao i sve ljude koji postoje, koji su ikad postojali i sve one koji će postojati poslije nas. Njemu smo svi jednaki.








