U međimurskom derbiju Međimurje bolje od Dinama(D), prva proljetna pobjeda Graničara(K)

Odigrano je 22. kolo 3.NL Sjever u kojem je iznenađujuće posrnuo Rudar na svojem terenu. Do pobjeda su došli Polet, Međimurje i Graničar.

Do prve proljetne pobjede Graničar je došao u najvažnijem trenutku. U derbiju začelja pobijedili su u Kotoribi posljednju Viroviticu golovima u 90.(Golenja) i 3. minuti sudačke nadoknade (Camara) i tako im pobjegli na sedam bodova razmaka.

Međimurski derbi odigran je u Čakovcu gdje je Međimurje uvjerljivo s 4:0 savladalo domašinečki Dinamo. Utakmica je riješena već u prvom dijelu, praktički u roku od 10 minuta između 24. i 34. minute kada golove postižu redom Bešlić, Ivančić i Rodrigues. U nastavku četvrti gol za Međimurje postiže Drk u 89. minuti. Gosti su bili nezadovoljni suđenjem, prigovaraju da im na početku utakmice nije dosuđen očiti kazneni udarac.

U srazu ekipa sa samog vrha prvi Polet je kao domaćin bio bolji od trećeg Varteks 2:0 i tako nastavio niz nepobjedivosti koji traje već duže od godinu dana. Pred oko 350 gledatelja strijelci za Polet bili su Patafta u 6. i  Žganec u 42. minuti.

Drugi derbi klubova s vrha odigran je u Murskom Središću gdje je  Pitomača odnijela puni plijen jednim golom. Naime u 20. minuti dosuđen je kazneni udarac za goste, a za 0:1 precizan je bio Matančić. U nastavku utakmice Rudar je bio bolji no i usprkos tome što su od 67. minute igrali s igračem više (isključen Hajdarović), mreža gostiju ostala je čista.

Rezultati 22. kolo 3. NL Sjever:

Polet (SMnM) – Varteks 2:0, Međimurje – Dinamo (D) 4:0, Rudar – Pitomača 0:1, Graničar (K) – Virovitica 2:0, Podravina – Koprivnica 4:1.