Tomislav, Martin, Tena i Lea dobitnici su najviših nagrada Murskog Središća

Mursko Središće ima nove osobe godine, a u nastavku pročitajte njihovo priopćenje o kome je riječ.

Uz svetu Barbaru u Murskom Središću dodijeljene su i nagrade najuspješnijima u
tekućoj godini, između ostalog, nagrada za osobu godine, te najboljeg sportaša i sportašicu.

Nagrada za osobu godine pripala je Tomislavu Sabi, voditelju Škole nogometa Rudar. Nemali uspjesi Škole nogometa postizani su na županijskim i nacionalnim natjecanjima, natječu se u osam starosnih kategorija i imaju preko 140 članova.

Nagrada za naboljeg sportaša pripala je Martinu Vuriju. On je osvojio drugo mjesto na
državnom prvenstvu u dvorani na 60 metara u kategoriji kadeta, a član je kadetske
reprezentacije Hrvatske na utrkama na 100 i 400 metara.

Sestre blizanke Tena i Lea Marodi podijelile su nagradu za sportašicu godine. Tena je
prvakinja, a Lea viceprvakinja Hrvatske u kategoriji utrke na 1500 metara. Tena je srušila i
međimurski rekord na 1000 metara i u osvojila drugo mjesto u kategoriji mlađih seniorski, a srušeni je rekord ujedno i 12. rezultat u kategoriji juniorki. Lea je osvojila treće mjesto na 1500 metara u kategoriji mlađih seniorki te također srušila međimurski rekord na 1000
metara, što je ujedno i 14. rezultat u kategoriji juniorki.

Osim toga podijeljene su i momčadske i rekreativne nagrade. Za najbolju sportsku momčad
nagradu je primila ekipa NK “Mura” Hlapičina, a u kategoriji rekreativaca nagrade su primili
ženska ekipa za disciplinu viseća kuglana Podružnice umirovljenika Mursko Središće te
veterani NK Rudar Mursko Središće. Nagradu za najbolje rekreativke i rekreativne primili su
Biserka Kozar, Marija Valenta i Jasminka Levačić, Bernard Hrženjak i Saša Antolović.