U ponedjeljak su u prostorijama NK-a Graničar Kotoriba održane radionice za djecu u sklopu Programa Arhimed Academia. Organizator je bila Hrvatska zajednica inovatora, dok su suorganizatori NK Graničar Kotoriba i Osnovna škola „Jože Horvata“ Kotoriba.
Radionice su obuhvatile Lego WeDo – osnove robotike i Vidi X – mikroračunala, namijenjene učenicima od 5. do 8. razreda. Voditelji su bili Dražen Beleta i Jurica Đurić, stalni vanjski suradnici Hrvatske zajednice inovatora.
– Odaziv je bio odličan – sudjelovali su učenici OŠ Jože Horvata i polaznici naše Škole nogometa, stekavši nova znanja i iskustva. Hvala predavačima na prenesenom znanju i bravo za sve sudionike radionice!, poručuju iz NK-a Graničar.

Izvor i foto: NK Graničar Kotoriba







