Danas su u 17 sati svečano započeli Dani mjesta Ivanovec, tradicionalna manifestacija koja okuplja mještane svih generacija u duhu zajedništva, sporta i dobre zabave.
Prvi dan obilježilo je obilje aktivnosti, smijeha i ponešto suza, posebno tijekom dirljivog oproštaja u školi nogometa.
Na prostoru mjesne zajednice za sve posjetitelje bilo je osigurano obilje hrane i osvježenja, a uz dobru atmosferu odvijala su se i sportska natjecanja – u nogometu, boćanju te visećoj kuglani, koja je posebno privukla pažnju mlađih i starijih sudionika.
Poseban trenutak dana bio je oproštaj Škole nogometa Ivanovec-Štefanec od dugogodišnjeg trenera Ivana Fučka. Djeca i roditelji zahvalili su mu se na predanom radu, trudu i vremenu koje je posvetio odgoju mladih sportaša. Emocije nisu izostale ni s njegove strane – u zahvalnom govoru, Fučko je poručio:
“Nisam mislio da će mi biti ovako teško oprostiti se. Ovo nije samo nogomet – ovo su godine života, prijateljstva i zajedništva koje se ne zaboravljaju.”
Prvi dan Dana mjesta Ivanovec protekao je u sjajnom ozračju, a program se nastavlja i sljedećih dana uz bogat kulturno-zabavni sadržaj, glazbu i druženje.


Tekst i foto: Mateo Rodiger







