Hoće li nas drveće ubiti, istražujemo u novom broju Međimurskih novina. Nakon “PTSP-a” od potresa, zadesio nas je novi – strah od olujnog nevremena.
Postalo je gotovo učestalo da nakon velike vrućine, u istom danu, u popodnevnim i večernjim satima nebo postane crno.
U zraku se osjeća panika. Sklanjaju se stvari s terasa i balkona, pomahnitalo se miče veš ako se suši vani, a ono najglavnije – potrebno je što prije skloniti automobil.
Naši sugovornici šumar Robert Sambolek i prognostičar Kristijan Božarov pojasnili su zašto su sve učestalije oluje, koje radare pratiti, ali i kako se najbolje zaštiti!
Foto: Zlatko Vrzan







