UŽIVO 2. HNL: Međimurje pobjedilo, ali ipak završilo zadnje

Međimurje se od 2. HNL oprostilo pobjedom 2:1 nad Solinom u Čakovcu. Nisu uspjeli na kraju izbjeći zadnje mjesto, jer je pobjedio i Junak 3:2.

Sinjani se nadaju, Međimurje obavezno ispada

Tako Sinjani još čekaju hoće li netko u narednih desetak dana možda odustati od 2. HNL, kako bi ipak ostali u ligi ili će i oni ispasti, kao i Međimurje i Hajduk II koji je odustao.

U našem klubu nakon ove neuspješne sezone treba vrlo brzo odluka što i kako dalje, jer novo vodstvo na čelu s A. Jesenovićem koje je preuzelo klub od prijašnjeg vodstva nije uspješno položilo ispit.

UŽIVO zadnje kolo 2. HNL:

– Međimurje je na kraju ipak zadnje 18. i sigurno ispada iz 2. HNL.

– Junak je gubio do same završnice 1:2, a onda je zabio pred kraj na 2:2 i u 2. minuti sudačke nadoknade za pobjedničkih 3:2.

– Međimurje je ponovno povelo u 87. minuti i blizu je pobjede.

– Cibalia je poravnala u Sinju na 1:1, ali i u Čakovcu je i dalje 1:1, Havelka je zamalo zabio iz slobodnjaka u 75. minuti.

– Nakon prvih 45 minuta u utakmici između Međimurja i Solin rezultat je 1:1, dok Junak vodi protiv Cibalije 1:0, tako da je trenutno naš drugoligaš zadnji 18. na tablici.

– U ne baš sadržajnoj prvom dijelu gosti iz Solina su u 38. minuti poravnali na 1:1. Vratar Jesenović nije uspio zaustaviti udarac koji je išao u njegov desni kut.

– Međimurje je rano povelo protiv gostiju iz Solina kojem u Čakovcu nedostaje u početnoj postavi veliki broj standardnih igrača 1:0. Havelka je zabio u 13. minuti.

Konačni rezultati:

Međimurje – Solin 2:1 (1:1)

Junak – Cibalia 3:2 (1:0)

Najava utakmice

Nakon preuzimanja momčadi trener Nikola Goričanec pokušava s ekipom Međimurja izbjeći samo začelje tablice 2. HNL i pronaći slamku spasa u slučaju da zagrebačka Dubrava ili po novom ipak Osijek II odustanu od natjecanja u drugoligaškom društvu uz Hajduk II koji je to već napravio.

Međutim, iako su u petak priredili prvoklasno iznenađenje i golom Igreca savladali visokoplasirano Sesvete 1:0, nažalost dogodilo se još jedno čudo. Rudeš je samo remizirao protiv Junaka koji je izravan takmac čakovečkom klubu za izbjegavanje fenera. Tako se Rudeš oprostio od naslova prvaka koji je proslavio Hrvatski Dragovoljac, dok se Junak bodovno poravnao s Međimurje.

Nažalost kiksala je i Cibalia koja uoči zadnjeg kola također nema više nikakve šanse da bude prvaka. Ona pak igra zadnje kolo u Sinju i u kalkulacijama je bilo da će Junak teško osvojiti četiri boda, ali eto izgleda da će se upravo to dogoditi.

Tako uoči posljednjeg kola koje se igra ove subote od 17.30, Junak na 17. mjestu i Međimurje na zadnjem 18. mjestu imaju isti broj bodova 31 i u slučaju da obje momčadi budu uspješne naši ostaju na začelju, što znači da obavezno ispadaju taman da od lige odustanu i tri kluba.

Trener Goričanec i dalje pokušava maksimalno rasteretiti ekipu jer i dalje se nema što izgubiti, može se samo dobiti, a za tako nešto mora se savladati subotnjeg protivnika koji dolazi u Čakovec, a to je Solin i nakon toga vidjeti kako je odigrao Junak i kakav je konačni rasplet.

Bit će zaista jako gorkog okusa završetak cijele ove sezone ako kojim slučajem Međimurje mora obavezno ispasti iz lige jer je bilo zadnje.