Košarkaši Međimurja ostvarili petu uzastopnu pobjedu

Košarkaši čakovečkog Međimurja stigli su do pete uzastopne pobjede u 5. kolu 2. ML Sjever. Na parketu sportske dvorane zabilježili su treću domaću pobjedu, ovaj put protiv Ivančice 83-80.

Bila je to vrlo neizvjesna utakmica sve do same završnice koju je Međimurje prelomilo u najvažnijem  trenutku 2 minute prije kraja u svoju korist. Nakon što su poveli tricom Kuzmića 78-75 odlično su odigrali u obrani i stigli do +6 poena prednosti 86-80, da bi gosti samo ublažili poraz tricom u zadnjoj sekundi utakmice.

Najbolje su naši košarkaši odigrali u drugoj četvrtini. U nekoliko navrata vodili su +13 koševa razlike na krilima raspoloženog Kuzmića, Novaka i Pađana.
Međutim, gosti se nisu predavali. Smanjili su s dvije uzastopne trice, do kraja prvog poluvremena na prihvatljivih -5. Jedna i druga ekipa silno je željela pobjedu, Međimurje da nastavi pobjednički niz, a gosti da prekinu niz poraza koje su doživjeli protiv najjačih momčadi u ligi.

Tako je nastavak donio odličnu borbu s nizom dobrih akcija na jednoj i drugoj strani i nijedna momčad nije više mogla steći značajniju prednost.
Gosti su čak uspjeli povesti u zadnjoj četvrtini, u jednom trenutku i s +3, ali ovaj put su domaći uzvratili i nisu dopustili preokret. Na kraju već opisana dramatična završnica koja je otišla na stranu Međimurja za novu prvenstvenu pobjedu.

S 5 pobjeda Međimurje ostaje u samom vrhu tablice na kojem će nakon nedjeljnog derbija Radnika i Podravca samo tri ekipe biti s maksimalnim učinkom, ali lijepa je vijest da je među njima i naš predstavnik. Ova utakmica bila je nova stepenica prema vrhuncu prvog dijela sezone za međimurskog drugoligaša, u kojem slijede sami derbiji naprije protiv Podravca u gostima, zatim s Varaždinom kod kuće i Radnikom u Križevcima.

Za Međimurje protiv Ivančice igrali su: Balent -, Kuzmić 18 (1×3), Novak 18 (3×3), M. Kranjčec 6 (1×3), Bartolić -, Zaspan -, Mikulić -, Hran 8, Gašparić -, Šarić -, Glumac 19, Pađan 14. Trener: S. Novak.

Tekst i foto: KK Međimurje