Centrometal nije uspio iznenaditi Mladost u Zagrebu

Aktualni hrvatski prvak slavio je s 3:0 u setovima i u petak ga čeka uzvratna utakmica protiv istog protivnika.
Do nje nisu došli lagano i za nju su se trebali dobrano pomučiti protiv iskusne momčadi Centrometala koja bi zasigurno znala iskoristiti svaki domaći pad koncentracije.
Jer, od prvog su se seta gosti postavili tako da se vidi da nisu impresionirani domaćima i da su se došli nadigravati, svjesni svoje kvalitete. A sastav za to imaju, puno iskusnih igrača koji su mnogi u svojim raznim fazama karijere prošli i kroz Dom odbojke.
Poveli su gosti od prvog seta. Sve do 11:11, a od tada konce igre preuzimaju domaći i prvi osvajaju 25. poen. No, nije tu bilo velikih rezultatskih skokova, niti jednom Mladost nije otišla u sigurniju zonu, na više od +5 poena. Kako u prvom, tako ni u drugom setu, koji je zapravo bio preslika prvoga.
U trećem setu gosti ipak pomalo posustaju, a zahuktala Mladost od starta radi veliku razliku, pa kod 9:2 Centrometal koristi prvu minutu odmora. Ali, Centrometal više nije mogao uhvatiti priključak, Mladost odlazi na +8 (10:2) i mirno i rutinirano hita k osvajanju trećeg seta i kompletnog susreta. Na kraju je bilo 25:14, +11, za 3:0 pobjedu domaćina.
Uzvratna utakmica igra se u petak od 20 sati u dvorani Osnovne škole u Strahonincu.