2. HNL: Međimurje uvjerljivo poraženo nakon što je Dragovoljac poveo iz smiješnog penala

Nažalost ni na drugom gostovanju u nastavku 2. HNL nogometaši Međimurja nisu uspjeli doći do pozitivnog rezultata. Nakon poraza u Solinu, poraženi su i u zagrebačkom Sigetu protiv Hrvatskog Dragovoljca 3:0 (0:0).

U Zagrebu se dogodio sličan scenarij kao i kolo ranije. Domaćin je dobio “vjetar u leđa” početkom nastavka, nakon što je u 52. minuti glavni sudac Ivan Matić dosudio sumnjiv kazneni udarac za domaćina iz kojeg su nakon bezuspješnih protesta igrača Međimurja dvije minute kasnije poveli 1:0. Domaći su iskoristili zbunjenost i ogorčenost u redovima naših i četiri minute kasnije, iz jedne od rijetkih suvislih akcija koju su stvorili do tada na utakmici i zabili drugi zgoditak. Tako je na brzinu praktički riješeno pitanje pobjednika, da bi Matošević u 87. minuti zabio za konačnih 3:0.

Prvo poluvrijeme prošlo je u rastrganoj igri s jedne i druge strane, Međimurje je bilo sigurno u obrambenom bloku, ali nažalost bezopasno u napadu. Nakon obećevajućeg početka s jedne i druge strane u kojem je bilo nekoliko napada koji su mirisali na šanse pravih prilika do kraja prvih 45 minuta u više od pola sata igre uglavnom je to bila čista dosada na terenu.

Odluka je pala u nastavku, uz scenarij koji je nažalost dobro poznati u hrvatskim ligama, uz sudački poguranac domaćinu. Prije toga naši su imali prvu dobru priliku, ali je Tkalčić loše pucao iz dobre situacije. I onda je pala odluka.

Međimurje je naime u potpunosti pokleklo psihološki, nakon što je u 52. minuti dosuđen  jedanaesterac za Hrvatski Dragovoljac koji je za rubriku “vjerovali ili ne”. Lagano naguravanje između Brckovića i domaćeg napadača koji je pao kada mu je već pobjegla lopta u gol aut, sudac Matić je okarakterizio kao jedanaesterac. Majstorović je sigurno izveo penal za vodstvo domaćina.

Ubrzo je bilo 2:0, jer su igrači Međimurja ostali šokirani odlukom koju je donio nekoliko trenutaka ranije i to su iskoristili domaći. Nakon brze akcije Majić je zabio za 2:0.

Od 60. minute Međimurje je konačno došlo k sebi. Sredili su redove, ambicioznije su krenuli prema vratima domaćina i stvorili nekoliko opasnih akcija pred vratima Šubarića. Međutim, domaći vratar ipak je osigurao mirnu završnicu za domaćina. U 72. minuti Tkalčić je izvrsno proigrao Novoselca koji se ubacio ispred domaćeg igrača i našao se u sjajnoj poziciji. Međutim, domaći vratar pokazao je da ima sjajan refleks i spasio je siguran zgoditak. Bila je to najbolja prilika za naše u ovom susretu.

Obrana domaćeg vratara kao da je dodatno obeshrabrila čakovečki sastav, a probudila igrače Dragovoljce, kojima je ovo bila opomena da sve još nije gotovo, pa su opet počeli igrati i prema naprijed što im je na kraju donijelo i treći zgoditak.

Hrvatski Dragovoljac koji je nedavno dobio novu Upravu koja je dovela 12 novih igrača, a za ovaj petak priredila unaprijed domjenak i druženje za igrače i navijače, sve je pripremila za proslavu ove važne pobjede, tako da se očito nije mogao dogoditi neki drugi scenarij.

Međimurje je nakon dva uzastopna poraza na gostovanju na kojem su nažalost igrali nekompletni i još k tome izgubili zbog čudnih sudačkih odluka, palo na samo začelje tablice i u nastavku sezone čeka ih težak zadatak kada je u pitanju drugoligaški opstanak.

Neće biti nimalo jednostavno i na domaćem terenu, jer u goste stiže kandidat za ulazak u I. HNL – Šibenik.