Polet (SMnM) još jednom pobjedom diše za vrat lideru, vrijedan bod Rudara iz Varaždina

Detalj s utakmice Varteks - Rudar Foto: NK Varteks

U posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva 3. HNL Sjever domaća pobjeda Poleta i gostujući remi Rudara.(mdi)

U Svetom Martinu na Muri Polet je protiv Papuka iz Orahovice već u 9. minuti vodio 3:0. Prvi gol u 5. minuti postiže Brezovec, dvije minute kasnije u strijelce se upisuje Holi, a treći gol djelo je Mezge u 9. minuti. Do kraja poluvremena gosti smanjuju na 3:1. Drugi dio bolje otvaraju gosti iz Orahovice, a u strijelce se drugi put upisuje Živković u 56. minuti.

To je bilo sve od igrača Papuka, Polet se budi i do kraja utakmice postiže još tri gola. Strijelci su za konačnih 6:2 bili Ferlin, Medved i još jednom Mezga.

Ovom pobjedom Polet je na drugom mjestu i puše za vrat prvoj Mladosti iz Ždralova koja im bježi samo jedan bod.

Drugi međimurski predstavnik Rudar vratio se neporažen iz Varaždina, a do boda su došli pet minuta prije kraja. Prvi dio završio je bez golova. Varteks je došao u vodstvo golom Šoštarića u petoj minuti nastavka. Gosti iz Murskog Središća do vrijednog boda dolaze u 85. minuti autogolom Sušaca. Nakon 14. kola Rudar je na sedmom mjestu s bodom manje od Virovitice i mjesta koje vodi u play off, među šest momčadi koje će se boriti za naslov prvaka.

14. kolo . rezultati: Polet – Papuk 6.2, Varteks – Rudar 1:1, Podravina – Graničar 5:5, Radnik Križevci – Mladost 2:3, Bjelovar – Virovitica 1:2, Podravac – Tehničar 0:10.