2. HNL: Hrvatski Dragovoljac velikim preokretom slavio pobjedu u Čakovcu

Međimurje - Hrv. Dragovoljac

Međimurje je na startu drugog dijela sezone dočekalo Hrvatski Dragovoljac pod svjetlima reflektora SRC Mladost u Čakovcu s punom vjerom da se pobjednički krene u nastavak prvenstva. Ali to se nažalost nije dogodilo. Nakon superiornog prvog poluvremena i vodstvo 1:0, gosti su napravili veliki preokret i na kraju slavili 1:2.

Domaći su se dobro postavili na terenu od 1. minute, preuzeli inicijativu i započeli plesti mrežu oko gola protivnika. Prvih 15 minuta nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti, osim nekoliko ubačaja koji su sugerirali opasnost. Imali su i gosti jednu izglednu situaciju, nakon greške domaćih, ali ipak nisu priredili neugodno iznenađenje za oko 300 domaćih navijača, koji su bili vrlo glasni tijekom cijele utakmice.

Kako je igra odmicala tako je Međimurje bilo sve opasnije i onda se u 17. minuti istaknuo gostujući vratar Šubarić koji je bio na pravom mjestu, ali šest minuta kasnije nije mogao ništa.

Nakon kombinacije s lijeve strane lopta je došla do napadača Šimičića na 20 metara od gola gostiju koji je sjajno pogađa u rašlje za 1-0.

Nakon primljenog gola gosti su se otvorili i domaći su počeli još više prijetiti preko brzonogih Ivančića i Vuka. Nažalost u dva navrata nije bilo dobrog završnog pasa, jer je bez problema moglo biti i dva razlike za Međimurje.

Treba zabilježiti i dvije sporne situacije u prvih 30 minuta igre u gostujućem kaznenom prostoru, ali sudac Bionda nije se oglasio. Najprije je u 18. minuti stoper Hrv. Dragovoljca žestoko gurnuo Šimičića, da bi u 30. minuti igrao netko od gostiju rukom, ali sudac se nije oglasio. Na 2. HNL još nema VAR-a, ali ove dvije situacije definitivno su bile sumnjive i za „ponovljenu snimku“.

Gosti su nakon toga pokušali nešto prema naprijed, ali opet su priliku imali domaći. U 37. minuti dobro su izašli naši, na lijevoj kombinaciji dobro su kombinirali Ivančić i Vidović koji je pronašao Ikića, ali on je od prve s nekih 7-8 metara pucao zamalo pored gola.

Nakon prvih 45 minuta gosti mogu biti zadovoljni s minimalnim zaostatkom, mogli su domaći i uvjerljivije voditi od 1:0, ali i taj rezultat je itekako dobar za nastavak.

Međutim, to se nije dogodilo, domaći su sasvim stali. Tako su u drugom poluvremenu prvi su do prilike došli gosti koji su puno bolje krenuli u nastavak susreta. U 51. minuti dobili su iznenađujuće slobodnjak na idealnoj poziciji nekih 22-23 metra od gola. I zamalo izjednačenje, odlično je to bilo izvedeno, ali je vratara Koprića i Međimurje spasila greda. Samo dvije minute kasnije gosti su stigli do još bolje šanse, da bi u 56. Hrvatski Dragovoljac zasluženo poravnao. Obrana Međimurja bila je promatrač na svojoj desnoj strani i gosti su je bez problema probili, a Mrkonjić je iz blizine zakucao loptu u mrežu za 1:1.

Pomalo nevjerojatno iako su dobro krenuli u nastavak, gostujući trener odlučio se u 57. minuti za dvostruku izmjenu, pa je tako izvadio iz igre i strijelca Mrkonjića.

I onda su se nakon dvadesetak minuta domaći konačno probudili. Proigrao je Vuk koji je sijao nemir na desnom krilu. Upravo su njegove dvije akcije donijeli opasnost pred gostujućim vratima. Pokušavali su Ivančić i Vuk dobrim udarcima, ali istaknuo se vratar Šubarić koji je u tim trenucima držao svoju ekipu u igri.

Nakon toga domaći su opet stali, igra se umrtvila i to su sjajno iskoristili gosti. Izveli su jednu brzu kontru u kojoj je Amoteng punih 40 metara vodio loptu i na kraju idealno uposlio Ilića kojem nije bilo teško zabiti za potpuni preokret i vodstvu gostiju 1-2.

Stislo je konačno Međimurje nakon što su stigli u rezultatski zaostatak i odmah je bilo blizu izjednačenje, ali netko je blokirao loptu koja je išla u gol i samo korner.

Do kraja rastrgana igra u kojoj domaći nisu uspjeli napraviti nešto suvislo da bi barem poravnali i gosti su došli do vrlo važna tri boda u borbi za opstanak, dok je Međimurje još jedno prosulo bodove na domaćem terenu.

MEĐIMURJE – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 1-2 (1-0)

ČAKOVEC. SRC Mladost. Gledatelja: 300. Sudac: Tomislav Bionda (Zaprešić). Pomoćnici: Ivan Batušić (Cvetković) i Marko Gvozdanović (Jastrebarsko). Četvrti sudac: Darko Jurčević (Cetingrad).

STRIJELCI: 1-0 Šimičić (23), 1-1 Mrkonjić (56), 1:2 (79).

MEĐIMURJE (4-3-3): Koprić – Hudećek, Knezović, Džijan, Vidović (od 81. Kćira) – Hranilović, Zanjko, Ikić – Vuk, Šimičić, Ivančić (od 76. Dodlek). Trener: Damir Jurak Lepen
HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Šubarić – Majstorović, Almeida, Vuco, Išasegi – Crnčević, Pasariček – Mrkonjić (od 57. Šiško), Krajinović (od 57. Rubić), Ilić (od 83. Zoungrana) – Amoateng. Trener: Boris Perković.