10.6 C
Ponedjeljak, 4 ožujka, 2024

Zrinskice nisu uspjele protiv odlične Dalmatinke

Svoj domaći susret 15. kola 1. HRL rukometašice Zrinskog  protiv Dalmatinke iz Ploča igrale su u Nedelišću u dvorani Aton.

Dalmatinka živi svoje najljepše dane ove sezone. U samo tjedan dana stigla je do tri pobjede, a u cijelom prvom dijelu sezone ostvarila je četiri.

Rukometašice iz Ploča bile su na mini turneji na sjeveru Hrvatske i u dva dana odigrale dvije utakmice. Nakon što su u subotu u zaostaloj utakmici iznenadile favorizirani Bjelovar, danas su bile uvjerljive i protiv Zrinskica i pobijedile 23:29.

Od samog početka rukometašice Dalmatinke pokazale su da su došle po pobjedu. Vodile su praktički od prve minute, tek je u početnoj fazi utakmice Zrinski imao jedno izjednačenje, 6:6 u 14. minuti. Sve poslije toga s puno tehničkih greški domaćih cura i na odmor gošće odlaze s 5 golova prednosti (11:16).

I u nastavku gošće bolje i ne samo da drže već i povećavaju prednost koja je iznosila i 8 pogodaka (14:22).  Premda je umor polako stizao Dalmatinku, a domaći sastav u jednom trenutku bio na minus četiri, do preokreta ipak nije došlo. U odličnoj igri gostujućih rukometašica nezadržive su bile Iva Bule s 10 i Lucija Ivanda s 8 pogodaka. Kod domaćih na nivou je bila Kala Kosovac koja je postigla 10 pogodaka.

Nakon ovog poraza Zrinskice su i dalje na visokom 4. mjestu koje vodi u jedan od europskih kupova.

U slijedećem kolu naše djevojke gostuju u Sesvetama.