Značajna pobjeda Nedelišće Eltinga

U derbiju dvije najboljeplasirane ekipe lige Nedelišće je dočekalo neporaženi Karlovac.

Dobro su Međimurke krenule i na servis Vnuk povele 5:0. Gošće su to brzo okrenule u 8:13. Nisu baš tad Međimurke bile dobre u obrani. Ipak su smanjile na 22:23. Neizvjesna završnice ide Karlovčankama sa 25:23.

U drugom setu povele su gošće sa 13:8 i činilo se tad da je sve u njihovim rukama. Ali Nedelišćanke staju sa grešakama i poravnavaju na 20:20. Ovaj put završnica ide njima sa 25:22 i semafor pokazuje 1:1.

U trećem setu Nedelišće je brzo povelo sa pet poena prednosti. U završnicu ulaze sa 20:13 i sigurno dobivaju set sa 25:20. Četvrti set je bio stalno u egalu. U završnici seta je 21:21. Domaće nisu dobro odradile tu završnicu. Naredna četiri poena pripala su gošćama koje su time izborile peti set.

Mnogo bolje su ga otvorile Međimurke koje su povele 6:2. Nakon promjene na servis dolazi Cmrečnjak. Gošće ne uspijevaju nikako doći do poena i na semaforu je 12:3. No nije bilo lagano do kraja. Sada staju domaće i rezultat je 13:11. Zadnja dva poena prošla je Vnuk za 15:12 i veliko veselje Nedelišćanki.

Značajna pobjeda, tim više jer su Vnuk i Baksa bile upitne za utakmicu zbog viroze.

U narednom kolu Nedelišće gostuje u Dugoj Resi.

Nedelišće: Sanda, Iva i Ana Novak, Vrhar, Cmrečnjak, Baksa, Horvat, Vnuk, Mošmondor, Treska, Hajdinjak, Barlović (trener Kirić)