Unatoč rudarskoj borbi “laporniki” minimalno poraženi u Ždralovima

Nakon domaćeg poraza od Virovitice igrači Dražena Škvorca ispraćeni su u Ždralove na put bez nade. Po prikazanom zaslužili su najmanje bod i ako tako nastave negdje će im se vratiti. Na odmor ekipe odlaze bez golova, a što je tome tako zaslužni su vratari, domaći Srbljanović i gostujući Rajf koji su bili nesavladivi.

U drugom dijelu ravnopravni susret do 59. minute kada iz slobodnog udarca poteže Bošnjak, a na odbijenu loptu od grede natrčava Kamga za 1:0. Vodstvo domaćina trajalo je petnaestak minuta, a domaća mreža se trese u 76. minuti kada Skoliber koristi nesporazum domaće obrane i lobom pogađa za 1:1. Nakon izjednačenja Rudar je bolji, ali ih bodova košta jedna neopreznost u obrani kada nakon centar šuta Vrbanić ostaje sam na drugoj stativi i zabija za pobjedu Mladosti 2:1.

Ovaj malo neugodan start Rudara mogu promijeniti slijedeće dvije utakmice u kojima je Rudar domaćin, prvo u subotu Radniku Križevci , a tjedan dana kasnije Varteksu , pogotovo ako će igrati kao dobrim dijelom utakmice u Ždralovima.

Drugi naš predstavnik u ligi Polet, zbog koronavirusa u ekipi propustio je prve dvije utakmice, a u 3. kolu ove subote odlazi u goste Bjelovaru.

Utakmice 3. kola 3.HNL Sjever igraju se od 17 sati.