STOLNI TENIS HEP Superliga (Ž) – 5. kolo: Hodošan propustio pobjedu protiv HASTK Mladosti

Paula Markati (Hodošan)

Igračice Hodošana u subotu su igrali u Zagrebu protiv HASTK Mladosti i doživjele svoj četvrti poraz. Rezultat od 3:2 za domaće pokazuje da je utakmica bila neizvjesna i da ne bi bilo nepravedno da su oba boda uzele Hodošančanke. Napeta je bila već prva partija u kojoj je Paula Markati bila ravnopravna Emi Marn, ali je na kraju izgubila 3:2, a veliku šansu je u drugoj partiji propustila Manca Fajmut, nakon što je u čudnoj partiji uvjerljivo dobila prva dva seta, da bi odličnom igrom slijedeća tri pripala najboljoj domaćoj igračici Mirni Tomić. Treću partiju, za smanjenje rezultata na 2:1, je Bojana Poljak dobila bez borbe, jer je Mladostašici Zari Ilić pozlilo pa nije mogla igrati, a u četvrtoj je Fajmut pobjedom nad Marn izjednačila na 2:2. Nakon toga, odluka je pala u petoj, u kojoj je Paula Markati bila inferiorna Mirni Tomić, a veliki otpor Zagrepčanki je pružila tek u trećemu setu. Nakon ovoga poraza te poraza Pule i Vrsara, Hodošan je s njima bodovno izjednačen od sedmoga do devetog mjesta.

REZULTATI:

HASTK Mladost – Hodošan 3:2

(Marn – Markati 3:2 /11:7, 11:13, 11:5, 4:11, 11:3/, Tomić – Fajmut 3:2 /5:11, 4:11, 11:4, 11:5, 11:6/, Ilić – Poljak 0:3 bb, Marn – Fajmut 1:3 /11:5, 5:11, 13:15, 9:11/, Tomić – Markati 3:0 /11:7, 11:2, 14:12/, sutkinja: Mladenka Česnik, Zagreb)

Aquaestil – Pula 3:1

Malinska Dubašnica – Dr. Časl 1:3

Vrsar – Varaždin 1:3