4.4 C
Utorak, 16 travnja, 2024

Stela i Lena opet sjajne u Ligi prvakinja

Rukometašice Lokomotive Zagreb poražene su u 2. kolu EHF Lige prvakinja od norveškog Storhamara 37:13. Sve je bilo gotovo već nakon prve četvrtine susreta, a osobito prvog poluvremena koje su Norvežanke dobile s 22:7.

Početak hrvatskih prvakinja nije uopće bio loš. Do 9. minute držale su priključak i imale zaostatak od tri pogotka. A onda su stigle dvije velike serije od 4:0 i 7:0, i Lokomotiva je gurnuta na sporedni kolosijek s minus 10. Ali, tu mukama zagrebačkog sastava nije bio kraj jer je Storhamar nastavio nemilice puniti mrežu Lokomotive pa se na kraju prvoga dijela zaustavio na 22 pogotka. Pri tome su imali 86 posto realizacije, ili ukratko od 27 napada nisu realizirali samo pet. Uz sve to imali su i sjajnu vratarku koja je skupila 10 obrana u tih 30. minuta.

Lokomotiva nije uspjela ni u drugom dijelu pronaći lijek za obranu norveške ekipe, a posebno njihovu tranziciju. Tako da je na kraju doživjela vrlo težak poraz. Pokušavao je Nenad Šoštarić s brojnim rotacijama pronaći postavu koja bi barem donekle mogla pratiti ritam Storhamara, ali nije uspio. Drugo poluvrijeme, Norvežanke su dobile 15:6.

Sofie Ege Gronlund je na kraju skupila 19 obrana. S devet pogodaka najbolji strijelac u pobjedničkom sastavu Tina Abdula. Kod Lokomotive osam obrana Lene Ivančok, 2 Željane Rašić. S četiri pogotka najefikasnija Stela Posavec.