Škola astronomije u Svetom Martinu na Muri

Školsko se igralište Osnovne škole Sveti Martin na Muri u ponedjeljak, 2. listopada, ispunilo sa stotinjak učenika i njihovih roditelja koji su se okupili kako bi u mraku uživali u pogledu kroz teleskop te usvojili neka nova saznanja o svemiru.


Promatranje je organizirano u sklopu projekta “Škola astronomije” koji se provodi već drugu godinu zaredom u Međimurju te prvi puta u Svetom Martinu na Muri, a s ciljem poticanja zanimanja za astronomiju kod mladih te popularizaciju iste među lokalnom zajednicom.

Promatranje Mjeseca i Saturna kroz teleskop bila je samo jedna od aktivnosti u sklopu projekta, uoči Svjetskog tjedna svemira (4. do 10. listopada), u školi je postavljena i izložba posvećenu svjetlosnom onečišćenju, a kako bi se educiralo o problemu prekomjerne rasvjete te negativnom utjecaju iste na okoliš, noćno okruženje i zdravlje.

Projekt “Škola astronomije” u OŠ Sveti Martin na Muri podržala je Općina Sveti Martin na Muri.

 

Izvor i foto: Općina Sveti Martin na Muri

Ostavi komentar

Povezani članci

Ostanimo povezani

51,240FanoviLajkaj
608SljedbeniciSlijedi
0PretplatniciPretplatiti

NAJNOVIJE