5.6 C

Sjajni rezultati Globusovaca u Salzburgu

Karatisti KK Globus protekli su vikend nastupali u Salzburgu na Austrian Junior Openu.

Prvog dana natjecanja Globusovci su osvojili četiri medalje. Srebro je otišlo u ruke Leone Gulije, a bronce oko vrata stavili su Nikola i Kristian Topličanec te Sven Strahija.

Drugog dana natjecanja Petar Slukić osvojio je srebro u kategoriji U12 +38kg, a Aida Trstenjak nakon što gubi polufinale u zadnjim sekundama, osvaja 5. mjesto. Nastupila je i Laura Strahija, ali ovaj put u jakoj konkurenciji nije uspjela doći u borbu za medalje. Na petom mjestu završila je Ana Filipović dok Lovro Farkaš nije uspio doći u meč za medalje.

Na Austrian Openu u dva dana nastupilo je 1030 natjecatelja iz 130 klubova i reprezentacija iz 15 država. U vrlo jakoj konkurenciji naši natjecatelji osvojili su ukupno dva srebra , tri bronce i dva 5. mjesta.

Ovo su im ujedno bili odlični pripremni mečevi za WKF Svjetski kup i Svjetsku ligu u Poreču, na koju neki putuju već danas direktno iz Salzburga.