4.5 C

Pobjeda u Rovinju

Još prije utakmice odbojkaši Centrometala znali su da su osigurali polufinale doigravanja obzirom da je Mladost pobjedila Varaždince.

U početnoj postavi promjena, na mjestu srednjaka cijelu je utakmicu odigrao Jengić. Mlako su Međimurci ušli u utakmicu. Domaći su poveli 8:5, kasnije to povećali na 19:13 i uvjerljivo sa 25:20 došli do prvog seta. Tada su se Centrometalovci trgnuli i odlučnije ušli u drugi set. Zaigrali su u drugačijoj postavi. Iz igre je izašao Vincek, na njegovo mjesto je otišao Juras a u igru je ušao Lučić. Sredinom te dionice već su imali pet poena prednosti. U završnicu ulaze sa 20:11 i taj set završava 25:18 za goste.

Treći set momčadi su se izmjenjivale u vodstvu do 13:13. Potom Centrometal igra bolje i stvara prednost od 20:15. Kod 24:21 iskoristili su tek treću set loptu za prednost od 2:1. Zadnji poen donosi Peterlin blok autom. U četvrtom setu Centrometal je poveo 12:6 i kontrolirao igru i rezultat. U jednom trenutku imali su i plus devet. Utakmica završava 25:20 za goste.

Centrometal je šestnaestom pobjedom osigurao četvrtu poziciji. Sada slijedi utakmica zadnjeg kola protiv osječke Murse. Gostima je ovo mnogo važniji susret jer pobjedom osiguravaju poziciju broj jedan prije doigravanja.

Centrometal će u slučaju pobjede u polufinalu igrati protiv zagrebačke Mladosti, a u slučaju poraza protiv osječke Murse. Igra se na dvije pobjede, eventualnu treću Međimurci će igrati u gostima. Utakmica sa Mursom je u subotu od 19 sati u Atonu.