Pobjeda Centrometala u Zadru

U utorak su u Zadru odbojkaši Centrometala završili nastup u Superligi za sezonu 2021./22.

U zadnjem kolu bila im je potrebna pobjeda da preskoče Split i osvoje željeno peto mjesto.

U početnoj postavi zaigrao je Jengić uz standardne Martinka, Zeleniku, Jurasa, Mišuru, Lučića i Radoša. Odlučno su krenuli Međimurci, brzo poveli 7:3. Prednost je brzo porasla na šest poena. Bez ikakvih problema su to održavali cijeli set do konačnih 25:16.

Drugi set počeo je isto kao i prvi. Centrometal je poveo 7:3 pa to povećao na 12:6. Kod 19:12 u igru je ušao i petnaestogodišnji Leo Marciuš. Set završava 25:19.

Već po pravilu i treći set kreće sa prednošću Centrometala od 7:3. Prednost raste, kod 18:11 ulazi Vanja Marciuš i na poziciji libera Rihtarec. Vodili su gosti 21:13 i sve to propustili. Zadar je došao do set lopte. Vraća se Juras na parket i uz malo sreće set ipak ide Centrometalu sa 26:24.

Odbojkašima Centrometala na ruku je išla i očekivana pobjeda Varaždina nad Splićanima. Tako su Međimurci u sezoni ostvarili trinaest pobjeda uz devet poraza. Time su ponovili prošlosezonski rezultat. Odličan je to plasman, naročito ako se uzme u obzir da su gotovo cijelu sezonu bili lišeni usluge bitnog igrača Vinceka. Sad slijedi odmor, a onda pripreme za novu sezonu u kojoj se opet očekuju dobri rezultati.

Centrometal: Radoš, Lučić, Juras, Martinko, Mišura, Zelenika, Jengić, Rihtarec, Vanja i Leo Marciuš (trener Siniša Novak)