13.1 C
Četvrtak, 18 travnja, 2024

Odbojkašice Nedelišća osvojile turnir u Atonu

U subotu je Odbojkaški klub Nedelišće Elting bio je domaćin Trofeja Nedelišća, seniorskog turnira za žene.

Nastupile su četiri ekipe, uz domaćina još 1.B ligaši ŽOK Ivanec i HOK Gorica, te slovenski drugoligaš Benedikt. Ždrijebom je odlučeno da će domaće igračice u prvoj utakmici igrati protiv Ivanca.

Dobro su domaće igračice krenule u utakmicu i povele 9:3. Tada je uslijedio niz grešaka na prijemu, gošće su povele 17:12 i to održavale do 25:18. U drugom setu trener Kirić u igru uvodi Anu Novak, igra je odmah mnogo bolja, prijem više nije problem i sa ogromnih 25:11 set ide Nedelišću.

U odlučujućem setu Nedelišćanke su stalno bile u maloj prednosti. U završnici je Ivanec poveo 23:22. No opet preokret i prolaskom Herman Nedelišće dolazi do pobjede od 25:23.

U drugom polufinalu Gorica je sa 2:1 pobjedila Benedikt, po setovima 25:21, 25:19, 19:25. U utakmici za treće mjesto Benedikt je u neizvjesnoj utakmici pobjedio Ivanec sa 2:1, po setovima 20:25, 25:15, 25:23.

U finalnoj utakmici Nedelišćanke su povele 15:10, istu prednost imaju kod 23:18. Kod 24:21 dolaze do tri set lopte. I opet problemi na prijemu, nikako da se može odigrati napad. Gorica sve koristi i sa 26:24 dolazi do prvog seta.

Domaće igračice brzo su se trgnule i na servise Vnuk i Treska u drugi set ušle sa velikom prednošću od 13:1. Set je završen 25:16. Gorica je mnogo bolje ušla u završni set i povela 7:2. Tada velika serija domaćih, Herman servira, obrana i napad dobro rade i Nedelišće dobiva deset uzastopnih poena. Stečenu prednost domaće igračice su bez većih problema održavale do konačnih 25:21.

Tako je Nedelišće Elting osvojio naslov pobjednika u konkurenciji klubova iz iste lige u koju su tek ušle. Dojam je da su Nedelišćanke mogle to i bolje odraditi bez velikih padova u igri.

U svakom slučaju pokazale su da u ovoj ligi imaju što pokazati. Prvu prvenstvenu utakmicu igraju u subotu od 16 sati kad u Aton dolazi zagrebački Medveščak.