15 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Nedelišćankama pobjeda protiv Štrigove

U nedjelju je u Štrigovi odigrano polufinale Kupa Međimurja u odbojci za seniorke u kojem su se sastale ekipa Štrigove i Nedelišće Eltinga. Očekivala se neizvjesna utakmica što je u dvoranu privuklo mnogo navijača jedne i druge ekipe.

Gošće su mnogo bolje ušle u utakmicu. Servisima Vnuk i Treska povele su 8:1. No Štrigovčanke se nisu predale. U drugoj polovici seta sustigle su prednost Nedelišća i ušlo se u neizvjesnu završnicu u kojoj su se ekipe izmjenjivale u vodstvu. U toj završnici su spretnije bile Nedelišćanke i sa 27:25 došle do seta. I u drugi set bolje je ušlo Nedelišće i povelo 10:6. No tada na servis dolazi Krumpič i odličnim servisima radi velike probleme protivnicama.

Do kraja seta domaće igraju odlično i sa 25:17 rezultat je poravnat na 1:1. U trećem setu Nedelišće je do sredine seta već steklo prednost od pet poena. Bez nekih većih problema to su zadržale do 25:20. Sličan je bio i četvrti set. Nedelišće je brzo otišlo na plus šest i održalo prednost do konačnih 25:19.
Kod domaćih najbolja Ana Stanković, kod gostiju su u napadu prednjačile Ljerka Herman i Maja Cmrečnjak.

Završnica kupa odigrat će se u nedjelju 28. svibnja u Štrigovi. U utakmici za treće mjesto od 16 sati igrat će Štrigova i Totovec.

Finale u kojem se sastaju Nedelišće Elting i Kaštel iz Pribislavcu na rasporedu je od 18 sati.