Mario Kovačević s Varaždinom izborio 1. HNL

Mario Kovačević pojačao je svoj CV osvajanjem 2. HNL i ulaskom u HT Prvu ligu.

Popularni trener na sjeveru Hrvatske Varaždin je preuzeo u zoni ispadanja nakon što Mario Carević nije uspio ući na pobjednički kolosjek s Varaždinom. Uprava je reagirala na vrijeme, a za trenera postavila čovjeka koji najbolje poznaje varaždinski nogomet, a zna i kako se osvajaju prvenstva.

– Zahvalan sam Upravi što mi je opet dala priliku, igračima koji su izgarali jer je stvarno bilo teško. Kada sam došao bili smo 13. na tablici. Smatram da smo na kraju zasluženo osvojili naslov iako smo imali žestokog konkurenta u Rudešu. Oni su iz nas izvlačili maksimum. Najsretniji sam što se Varaždin vraća u prvu ligu jer on to i zaslužuje. Siguran sam da Varaždin neće brzo ispasti iz elitnog društva, poručio je Kova nakon susreta.

Nogometaši Varaždina osigurali su povratak u HT Prvu ligu. U ogledu pretposljednjeg, 29. kola Druge lige Varaždin je na domaćem terenu pobijedio Dugopolje 2:1 i tako ostvario brzopotezni povratak u elitu, nakon samo jedne sezone u drugoligaškom okruženju.

Kolo prije kraja Varaždin ima neuhvatljiva četiri boda više od jedinog konkurenta Rudeša. Dugopolje je, pak, još uvijek u donjem domu ljestvice te će u zadnjem kolu pokušati osigurati drugoligaški status.

Varaždin je poveo fantastičnim pogotkom Japanca Urate koji je u 15. minuti žestoko raspalio s 30 metara. Na 2:0 je povećao Brodić u 55. minuti, a, iako su gosti u 66. smanjili golom Ćubelića, a sve nakon pogreške Urate, pobjeda i veliko slavlje domaćina do kraja susreta nije bilo ugroženo.

Međimurski štih u ovoj sezoni momčadi varaždina dali su sportski direktor Nikola Šafarić, trener vratara Darko Stamenković te igrači Leonard Vuk, Niko Domjanić i Stjepan Igrec.