Mario Kovačević probudio uspavane Varaždince

U derbi dvoboju 15. kola Druge lige nogometaši Varaždina su na domaćem terenu bili bolji od Dubrave Tim Kabel s 2:1.

Bio je to derbi jedanaesteraca, budući da su sva tri gola postignuta nakon udaraca s bijele točke. Za Varaždin su precizni bili Postonjski i Šego, a za goste Alghoul.

Varaždin je time prekinuo niz Dubrave Tim Kabel od četiri ligaške pobjede, a ujedno je prestigao tog suparnika na ljestvici i zasjeo na prvo mjesto.

U derbi susretu trener Mario Kovačević priliku je dao trojici međimurskih nogometaša, no dvojac susret neće pamtiti po dobrome. Leonard Vuk igrao je u početnom sastavu, ali je igru zbog ozljede morao napustiti u 50. minuti kada ga je zamijenio Stjepan Igrec. 19 minuta kasnije ozljedio se Igrec, a na njegovo mjesto ušao je mladi Niko Domjanić.

No, to još ne znači da će Varaždin biti jesenski prvak, jer je Orijent 1919 bio uspješan gost i s 1:0 je slavio kod fenjeraša Opatije.